Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Με νίκες οι αήττητοι, πρώτη νίκη για Γ.Σ.Π.!

Με νίκες οι αήττητοι, πρώτη νίκη για Γ.Σ.Π.!

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Με νίκες για τους τρεις πρωτοπόρους συνεχίστηκε ο τρίτος όμιλος του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης» αφού στην 4η αγωνιστική η Αττική κέρδισε με 63-43 την Gauls Team, ο Γ.Σ. Κυψέλης επικράτησε με 74-42 των Gunners και οι Run ‘n’ Gun νίκησαν με 60-46 τους Greek Lovers. Επιστροφή στις νίκες για τους New World Dons, 60-49 τους Rockets, ενώ οι Ροζ Πάνθηρες κέρδισαν με 52-36 τους Houston Robes. Τέλος, ο Γ.Σ.Π. νίκησε με 49-44 τη Havana Rum, ενώ η Τερψιθέα επικράτησε με 50-47 των Santa Nionios στην παράταση.

* Οι ομάδες θα πρέπει να δηλώσουν τα τελικά τους ρόστερ το αργότερο πριν το ματς τους της 5ης αγωνιστικής, αλλιώς δεν θα μπορούν να αγωνιστούν.

NEW WORLD DONS – ROCKETS 60-49
(11-12, 21-21, 43-37, 60-49)

Οι New World Dons επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας με 60-49 των Rockets για να μείνουν μόνοι 4οι στη βαθμολογία. Οι New World Dons μπήκαν στο ματς με τον Μύρτου Αλ. και τον Αθανασιάδη να τους φέρνουν στο 8-4 μετά τα καλάθια από Μαντούδη και Μπουγά. Όμως, ο Τσάφος ισοφάρισε το ματς με τρίποντο, ενώ Μπουγάς και Μαντούδης έδωσαν προβάδισμα στους Rockets με 9-12 πριν ο Αθανασιάδης κλείσει το δεκάλεπτο στο 11-12.

Στη 2η περίοδο ο Γκιουλφέσης με τον Τσάφο έφεραν τους Rockets στο 13-17 για να απαντήσουν ο Καλογεράκης με τον Αθανσιάδη για να ισοφαρίσουν. Ο Γκιουλφέσης με τρίποντο έγραψε το 17-20, αλλά το ημίχρονο έκλεισε στο 21-21 από τον Καλογεράκη και τον Ρίγο για τους New World Dons.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Μαντούδης με τον Μπουγά έφεραν το ματς στο 21-25 για να απαντήσουν οι New World Dons με σερί 12-1 για να πάρουν κεφάλι. Ο Καλογεράκης με τον Σαχινίδη ισοφάρισαν, ενώ ο Μύρτου Αλ. με τον Κομπογιάννη έφεραν το ματς στο 33-26. Το σερί διέκοψε ο Τσάφος, αλλά οι New World Dons πήγαν με τον Μπιλλάτι και τον Καλογεράκη στο 37-30. Οι Rockets απάντησαν με τον Κοντοθεοδώρου και τον Μαντούδη για το 37-36, αλλά το δεκάλεπτο έκλεισε με δύο τρίποντα του Σαχινίδη στο 43-37.

Στην 4η περίοδο ο Μπουγάς με τον Τσάφο ισοφάρισαν το ματς σε 43-43, αλλά οι New World Dons απάντησαν με σερί 12-0 που έκρινε και τον αγώνα. Ο Αθανασιάδης με τον Σαχινίδη έφεραν το ματς στο 49-43, με τον Πάντζο να σκοράρει μετά και τον Αθανασιάδη να κάνει το 55-43. Το σερί διέκοψε ο Τσάφος αλλά ήταν αργά, μετά το δικό του 57-48 ο Σαχινίδης έφερε με τρίποντο το ματς στο 60-48.

Για τους νικητές ο Αθανασιάδης είχε 19 πόντους, ο Σαχινίδης 13, ενώ Καλογεράκης και Μύρτου Αλ. από 10. Για τους Rockets ο Τσάφος είχε 16 πόντους, ενώ Μπουγάς και Μαντούδης είχαν από 13.

New World Dons (Μύρτου Αλ.): Ρίγος Ο. 2, Αθανασιάδης Κ. 19, Καλογεράκης Β. 10, Μπολλάτι Β. 2, Μύρτου Αλ. 10, Σαχινίδης Π. 13 (3), Μύρτου Θ., Κομπογιάννης Μ. 2, Πάντζος Θ. 2.

Rockets: Μαντούδης 13, Κοντοθεοδώρου 2, Τσάφος Ν. 16 (1), Γκιουλφέσης 5 (1), Ρούσσος Δ., Κορκοτσέλος Κ., Μπουγάς Π. 13.

HAVANA RUM – Γ.Σ.Π. 44-49
(13-10, 26-26, 34-38, 44-49)

Ο Γ.Σ.Π. κέρδισε με 44-49 τη Havana Rum σε έναν αγώνα που κρίθηκε στην 4η περίοδο. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τον Γ.Σ.Π., με τον Στασινό και τον Φιλή προηγήθηκε με 2-7 για να απαντήσει ο Δραβίλας για τη Havana Rum. Ο Νταγκίνης σκόραρε για το 4-9, αλλά τα δύο τρίποντα του Μπακαυγά Γ. και εκείνο του Δραβίλα έφεραν τη Havana Rum στο 13-10 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Γ.Σ.Π. έτρεξε σερί 0-9 με τον Τσιλιμέκη, τον Στασινό, αλλά και τον Ντόκο για να πάει στο 13-19. Η Havana Rum απάντησε με τον Χιώτη για να μειώσει, αλλά ο Τσιλιμέκης με τον Παπαναστασίου έφεραν το ματς στο 15-23. Μετά την απάντηση του Χιώτη, ο Παπαναστασίου ήταν που έγραψε το 18-25, αλλά ο Μπακαυγάς Α. με τον Χιώτη μείωσαν σε 23-26 πριν ο Μπακαυγάς Γ. με τρίποντο ισοφαρίσει το ματς στην ανάπαυλα, 26-26.

Στην 3η περίοδο ο Γ.Σ.Π. μπήκε με τον Φιλή και τον Νταγκίνη να τον πηγαίνουν στο 26-30 για φτάσουν το σερί της ομάδας τους ο Κατσάλης με τον Παπαναστασίου στο 0-9 για το 26-35. Η Havana Rum αντέδρασε και με τον Μπακαυγά Γ. μείωσε σε 30-35 πριν ο Κατσάλης με τρίποντο γράψει το 30-38.

Ο Δραβίλας έκλεισε την περίοδο στο 34-38, ενώ ο ίδιος με τον Μπακαυγά Α. έφτασαν το σερί της Havana Rum στο 9-0 για το 39-38 στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου. Για τον Γ.Σ.Π. η απάντηση ήρθε από τον Ντόκο και τον Τσιλιμέκη, οι δυο τους έγραψαν το 40-43, με τον Κατσάλη να σκοράρει τρίποντο για το 40-46. Ο Τσιλιμέκης με 3:55 για το τέλος έκανε το 40-48 για να μειώσει ο Δραβίλας σε 42-49. Η Havana Rum αστόχησε στις επόμενες επιθέσεις της, ανάμεσά τους και δύο τρίποντα στο τελευταίο λεπτό, για να κάνει με 1/2 βολές ο Τσιλιμέκης το 42-49 στα 10 δευτερόλεπτα και να μειώσει στο τέλος ο Χιώτης.

Για τους νικητές ο Τσιλιμέκης με τον Κατσάλη είχαν από 10 πόντους, ενώ ο Φιλής είχε 7. Για τη Havana Rum ο Μπακαυγάς Γ. είχε 15 πόντους, ενώ ο Δραβίλας είχε 12 και ο Χιώτης 10.

Havana Rum (Μπακαυγάς Γ.): Μπακαυγάς Γ. 15 (4), Μπακαυγάς Α. 6 (2), Παπαδημητρίου Γ., Ραδόπουλος Π. 1, Αλεβιζάκης Λ., Δραβίλας Κ. 12 (1), Χιώτης Σ. 10.

Γ.Σ.Π. (Κολλιόπουλος Γ.): Παπαναστασίου Γ. 6, Στασινός Σ. 6, Κατσάλης Ν. 10 (3), Φιλής Π. 7, Τσιλιμέκης Κ. 10, Νταγκίνης Σ. 4, Ντόκος Σ. 6 (2).

ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – HOUSTON ROBES 52-36
(5-9, 20-16, 37-25, 52-36)

Οι Ροζ Πάνθηρες κέρδισαν τους Houston Robes με 52-36 για να ανέβουν στο 2-2. Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους Houston Robes που με τον Γκουμάκη, τον Κουμπάρο και τον Μικελάκη Γ. προηγήθηκαν με 0-6 για να απαντήσει ο Γουρνέλος για τους Ροζ Πάνθηρες, πριν ο Μικελάκης Γ. με τον Μικελάκη Μ. φέρουν το ματς στο 3-9, για να λήξει η περίοδος στο 5-9 από τον Πνευματικό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κατσιράκης με τον Γουρνέλο έφεραν το ματς στο 11-10 για τους Ροζ Πάνθηρες. Ο Δράκος και ο Κουμπάρος απάντησαν για τους Houston Robes, αλλά ο Κατσιράκης και ο Πνευματικός έγραψαν το 20-16 στο τέλος του ημιχρόνου για τους νικητές.

Στην 3η περίοδο ο Πνευματικός και ο Σπανός με τρίποντο έγραψαν το 25-17, με τους Houston Robes να απαντούν με τον Κισκήρα να βάζει 5 πόντους για το 26-22. Ο Πνευματικός και ο Κατσιράκης έφεραν το ματς στο 32-22, ενώ ο Κανάκης έκανε το 34-22 με βολές. Το σερί διέκοψε με τρίποντο ο Κουμπάρος για τους Houston Robes, αλλά με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Πνευματικός για το 37-25 στο 30ο λεπτό.

Στην 4η περίοδο ο Κουμπάρος με τον Μικελάκη Μ. μείωσαν σε 37-31, αλλά οι Ροζ Πάνθηρες αντέδρασαν, ο Πνευματικός και ο Κατσιράκης έγραψαν το 41-33, ενώ ο Γουρνέλος έκανε το 46-33 λίγο μετά, για να έρθουν ο Κατσιράκης με τον Σπανό και τον Γουρνέλο και να φτάσουν το σερί της ομάδας τους στο 11-0 για το 52-33, με τον Κισκήρα να γράφει το τελικό 52-36 με τρίποντο.

Για τους νικητές ο Πνευματικός και ο Κατσιράκης είχαν από 17 πόντους, ενώ ο Γουρνέλος είχε 11. Για τους Houston Robes ο Κουμπάρος είχε 12 πόντους και ο Κισκήρας 9.

Ροζ Πάνθηρες (Σπανός Ν., Σπανός Ε.): Σπανός Ν. 5 (1), Κατσιράκης Γ. 17, Γουρνέλος Σ. 11, Κανάκης Λ. 2, Πνευματικός Γ. 17 (1).

Houston Robes: Κουμπάρος Χ. 12 (1), Δράκος Γ. 4, Κανιούρας Δ., Ξηρόπουλος Κ., Μικελάκης Γ. 4, Κισκήρας Π. 9 (2), Γκουμάκης Σ. 2, Γκουρβέλος Γ., Μικελάκης Μ. 5.

Γ.Σ. ΚΥΨΕΛΗΣ – GUNNERS 74-42
(18-14, 35-24, 55-34, 74-42)

Ο Γ.Σ. Κυψέλης κέρδισε τους Gunners με 74-42 για να παραμείνει αήττητη, με τη διαφορά να ανοίγει στο δεύτερο ημίχρονο. Το ματς ξεκίνησε με 5-2 για τον Γ.Σ. Κυψέλης με τον Δόξα και τον Σταθόπουλο, ενώ ο Τσάπαλος Μ. και ο Μάνος έφεραν τις ομάδες στο 7-6. Ο Τραντζάς με τον Δόξα έγραψαν το 12-6, για να απαντήσουν ο Μάνος με τον Στύλλο για το 12-10. Ο Γ.Σ. Κυψέλης προηγήθηκε με 16-10 με τον Ατσάλη και με 18-12 με τον Μπότση, για να κλείσει ο Τσάπαλος Μ. το δεκάλεπτο στο 18-14.

Στη 2η περίοδο ο Δόξας με 4 πόντους, ο Ζαΐμης και ο Σταθόπουλος έφεραν το ματς στο 27-15 για τον Γ.Σ. Κυψέλης για να απαντήσει ο Τσάπαλος Φ. για το 29-20. Ο Δόξας σκόραρε για το 33-20, με τον Μάνο και τον Σαρρή να γράφουν το 33-24 με το ημίχρονο να κλείνει στο 35-24 από τον Μπότση.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Σταθόπουλος με τον Πετρόπουλο έκαναν το 37-26 για να φέρουν το ματς ο Ζαΐμης με τον Δόξα στο 45-26 για τον Γ.Σ. Κυψέλης. Δύο τρίποντα από τον Τραντζά μετά το καλάθι του Μάνου έγραψαν 51-28 για να κάνει ο Δόξας το 53-28. Ο Πετρόπουλος με τον Στύλλο ήταν που έγραψαν το 55-34 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Σαμορέλης με τον Ζαΐμη και τον Τραντζά έφεραν το ματς στο 63-34 με σερί 8-0, για να απαντήσει ο Τσάπαλος Μ.. Ο ίδιος με τον Στύλλο ήταν που διαμόρφωσαν το 67-40 μετά το καλάθι του Δόξα, ενώ ο Τραντζάς με τον Ζαΐμη έγραψαν το 72-40 για να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα ο Στύλλος με τον Ζαΐμη.

Για τους νικητές ο Δόξας είχε 27 πόντους, ο Ζαΐμης 16, ο Τραντζάς 14 και ο Σταθόπουλος 8. Για τους Gunners ο Τσάπαλος Μ. είχε 10, o Μάνος επίσης 10 και ο Στύλλος 9.

Γ.Σ. Κυψέλης (Γκίνης Δ.): Σαμορέλης Γ. 3 (1), Κολιούσης Α., Τραντζάς Π. 14 (4), Ζαΐμης Δ. 16, Ατσάλης Β. 2, Σταθόπουλος Κ. 8 (1), Μπότσης Π. 4, Δόξας Μ. 27.

Gunners (Τσάπαλος Φ.): Πετρόπουλος Π. 6, Υφαντής Δ., Στύλλος Γ. 9, Τσάπαλος Φ. 5, Μάνος Α. 10, Τσάπαλος Μ 10, Σαρρής Γ. 2.

SANTA NIONIOS – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 47-50παρ.
(6-7, 13-19, 31-31, 43-43, 47-50)

Η Τερψιθέα κέρδισε με 47-50 τους Santa Nionios στην παράταση, μετά από συναρπαστικό παιχνίδι. Οι Santa Nionios προηγήθηκαν με 4-2 στο ξεκίνημα με τον Τσουλφά και τον Λέγγα για να απαντήσει ο Μανιφάβας, με τον Φαουζί να φέρνει την Τερψιθέα στο 6-7 στο δεκάλεπτο μετά το καλάθι του Τσουλφά.

Στη 2η περίοδο ο Χατζάκης με 7 συνεχόμενους πόντους έκανε το 8-14 για να δώσει στην Τερψιθέα μεγαλύτερο προβάδισμα ο Καμαριωτάκης, 8-16. Οι Santa Nionios απάντησαν με τρίποντο του Λέγγα, ενώ ο Λάγιος ήταν που μείωσε σε 13-17, για να κλείσει το ημίχρονο στο 13-19 από τον Φαουζί για την Τερψιθέα.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Λέγγας με τον Λάγιο μείωσαν σε 17-19, αλλά ο Χατζάκης ε τον Αγγελίδη Γ. απάντησαν για το 17-23 της Τερψιθέας. Οι Santa Nionios προσπέρασαν με τον Λέγγα να γράφει καλάθι και φάουλ και τον Αλεξανδρόπουλο να μειώνει σε 22-23, με τον Λέγγα να γράφει το 24-23. Μετά το καλάθι του Φαουζί, ο Λάγιος ήταν που με τρίποντο ισοφάρισε σε 27-27, για να κάνουν ο Αγγελίδης Γ. με τον Καμαριωτάκη το 31-31 ύστερα από τις βολές του Τσουλφά.

Στην 4η περίοδο ο Αγγελίδης Γ. ήταν που έφερε την ομάδα του στο 31-35 και το 32-37, αλλά ο Τσουλφάς με τον Λάγιο απάντησαν για να μειώσουν σε 38-39. Μάλιστα, ο Τσούλφας ήταν που έδωσε προβάδισμα στους Santa Nionios με 40-39 πριν ο Φαουζί με 2/4 βολές γράψει το 40-41. Ο Τσουλφάς απάντησε για την ομάδα του, με καλάθι και φάουλ, για να γράψει το 43-41 και να οδηγηθεί το ματς στην παράταση μετά τις βολές του Χατζάκη στο φινάλε, 43-43.

Εκεί, η Τερψιθέα με τον Αγγελίδη Γ. και τον Χατζάκη προηγήθηκε με 43-47, για να κάνει ο Φαουζί το 43-49. Οι Santa Nionios αντέδρασαν και με 4/4 βολές από τον Τσουλφά και τον Λάγιο μείωσαν σε 47-49 στα 50 δευτερόλεπτα, με τον Χατζάκη να κάνει το 47-50. Η Τερψιθέα έκλεψε την μπάλα, κέρδισε φάουλ αλλά είχε 0/2 βολές, όμως το τρίποντο για την ισοφάριση των Santa Nionios στα 2 δευτερόλεπτα ήταν άστοχο και η Τερψιθέα κέρδισε το ματς.

Για τους νικητές ο Χατζάκης είχε 16 πόντους, ο Αγγελίδης Γ. 13, ενώ ο Φαουζί 10. Για τους Santa Nionios ο Τσουλφάς είχε 18 πόντους, ο Λέγγας 14, ενώ ο Λάγιος 13.

Santa Nionios (Μαχαιρίδης Ε.): Αλεξανδρόπουλος Β. 2, Καρυδάκης Π., Λάγιος Σ. 13 (1), Στέφος Π., Λέγγας Χ. 14 (1), Γαλανόπουλος Γ., Μητρόπουλος Π., Νυφαδόπουλος Χ., Γιαννιώτης Α., Τσουλφάς Π. 18.

Τερψιθέα (Αγγελίδης Ν.): Φαουζί Δ. 10, Βακουφτσής Β., Χατζάκης Α. 16 (1), Κουφογιαννίδης Ο., Καμαριωτάκης Β. 6, Αγγελίδης Γ. 13, Μανιφάβας Π. 2, Ρούσσης Β. 3, Λαζαρίδης Κ..

GREEK LOVERS – RUN ‘N’ GUN 46-60
(8-11, 19-28, 27-45, 46-60)

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 46-60 τους Greek Lovers για να συνεχίσουν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους νικητές, με τον Πανδή και τον Αντωνίου να τους φέρνουν στο 2-7 για να κάνει ο Βασιλείου το 2-9. Οι Greek Lovers απάντησαν με τον Πούλιο για το 6-9, ο Περρής έγραψε το 6-11, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 8-11.

Στη 2η περίοδο ο Πανδής με δύο τρίποντα και ο Αντωνίου ήταν που έφεραν το ματς στο 8-19, για να απαντήσουν οι Greek Lovers με τον Χρηστιά να γράφει 7 μαζεμένους πόντους για το 15-19. Ο Βασιλείου με τον Πανδή έκαναν το 15-23, ο Μουσινούδης απάντησε, με τον Πανδή και τον Πάλλα να σκοράρουν για το 17-28, πριν κλείσει ο Χρηστιάς το ημίχρονο στο 19-28.

Στην επανάληψη μετά το καλάθι του Χρηστιά, ο Αντωνίου με τον Πλευριά έφεραν τους Run ‘n’ Gun στο 21-34 για να κάνουν ο Πλευριάς με τον Πανδή το 21-40 για την ομάδα τους. Οι Greek Lovers απάντησαν με τον Πούλιο, αλλά ο Πανδής έγραψε το 23-43 με τρίποντο. Ο Ντίζος σκόραρε για τους Greek Lovers με την περίοδο να κλείνει από αυτόν και τον Πανδή στο 27-45.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παναγιωτόπουλος σκόραρε για το 29-45 με τον Σακελλαρόπουλο να φέρνει το ματς στο 29-50. Οι Greek Lovers έτρεξαν σερί 9-0 με τον Τσιαούση, τον Αρβανιτάκη και τον Παναγιωτόπουλο για το 38-50, με τον Πανδή και τον Διαμαντή να απαντούν για το 38-54 των Run ‘n’ Gun. Τα δύο τρίποντα του Αρβανιτάκη μείωσαν σε 44-54, με τον Αντωνίου να κάνει το 44-57. Ο Πούλιος έγραψε το 46-57 με τον Πανδή να γράφει το τελικό 46-60 για την ομάδα του.

Για τους νικητές ο Πανδής είχε 29 πόντους, ο Αντωνίου 9 και ο Πλευριάς 7. Για τους Greek Lovers ο Χρηστιάς είχε 12 πόντους, ο Πούλιος 10 και ο Αρβανιτάκης 8.

Greek Lovers (Μουσινούδης): Παναγιωτόπουλος Κ. 4, Τσιαούσης Α. 4, Χρηστιάς Α. 12 (1), Μουσινούδης Β. 2, Σιδηρόπουλος Λ. 2, Αρβανιτάκης Ν. 8 (2), Πούλιος Β. 10, Ντίζος Β. 4, Λιάβαρης Χ..

Run ‘n’ Gun (Πανδής Γ.): Σακελλαρόπουλος Ν. 4, Πλευριάς Σ. 7, Περρής Α. 2, Αντωνίου Α. 9, Βασιλείου Π. 4, Πανδής Γ. 29 (5), Πάλλας Π. 2, Διαμαντής Β. 3.

ΑΤΤΙΚΗ – GAULS TEAM 63-43

(13-4, 34-18, 51-31, 63-43)

Η Αττική κέρδισε με 63-43 την Gauls Team για να παραμείνει στην κορυφή του πρωταθλήματος. Οι νικητές μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, με τον Φάββα και τον Σταυρόπουλο Αν. προηγήθηκαν με 9-2, για να απαντήσει για την Gauls Team ο Τζώρτζης για το 9-4, πριν ο Φάββας με τον Ντανίλο κάνουν το 13-4.

Στη 2η περίοδο ο Ντανίλο έφερε την ομάδα του στο 15-5, για να απαντήσει η ω με τον Μίχο για το 15-9. Η Αττική με τον Ντανίλο, τον Φάββα και τον Κοντό έφτασε στο 21-9, αλλά ο Μίχος μείωσε ξανά, σε 21-14. Το τρίποντο του Σταυρόπουλου Αν. έκανε το 24-14, ο Δούσκος απάντησε για την Gauls Team, με τον Κανελλόπουλο και τον Φάββα να στέλνουν το ματς στο 31-16, πριν σκοράρει ο Μίχος και ο Σταυρόπουλος Αν. με νέο τρίποντο κάνει το 34-18 του ημιχρόνου.

Στην 3η περίοδο, μετά το καλάθι του Τζώρτζη, η Αττική με τον Χριστόπουλο και τον Σταυρόπουλο Αν. έφτασε στο 42-20. Η Gauls Team απάντησε με τρίποντο του Κλίμη, ενώ ο Δούσκος ήταν που μείωσε σε 44-26. Ο Φάββας με καλάθι και φάουλ ανέβασε τη διαφορά ξανά πάνω από τους 20 πόντους, ενώ αυτός με τον Κοντό έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 51-31 μετά το καλάθι του Μίχου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κανελλόπουλος έκανε το 53-31 και το 55-33 με τον Ιακωβάκη και τον Μίχο να μειώνουν σε 55-38 για την Gauls Team. Η Αττική με τον Φάββα και τον Ντανίλο πήγε στο 59-38, ενώ ο Φάββας με 4 πόντους έφερε το ματς στο 63-40 πριν ο Ιακωβάκης με τον Παούρη γράψουν το τελικό 63-43.

Για τους νικητές ο Φάββας είχε 26 πόντους, ο Σταυρόπουλος Αν. 12, ο Μπότσας ‘Ντανίλο’ 8, όσους και ο Κανελλόπουλος. Για την Gauls Team ο Μίχος είχε 18 πόντους, ενώ ο Ιακωβάκης με τον Δούσκο από 7.

Αττική (Μπουργαζάς, Γαλάνης): Σταυρόπουλος Αν. 12 (3), Φάββας Σ. 26, Βασιλείου Μ., Κοντός Γ. 4, Μπότσας ‘Ντανίλο’ Γ. 8, Χριστόπουλος Τ. 5, Κανελλόπουλος Σ. 8, Αντωνάκης Γ., Σταυρόπουλος Αγ..

Gauls Team (Ζωγόπουλος): Ιακωβάκης Χ. 7 (1), Τζώρτζης Μ. 4, Μίχος Φ. 18, Κλίμης Ν. 3 (1), Μίντουλας Γ. 1, Κατσάρης Α., Δούσκος Γ. 7, Νταής Δ. 2, Παούρης Δ. 1.