Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2012-13 / Στην 3η θέση η Τερψιθέα!

Στην 3η θέση η Τερψιθέα!

ΤΡΙΤΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – Στην 9η αγωνιστική του έχει φτάσει ο 3ος όμιλος του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Μετά το κακό της ξεκίνημα η Τερψιθέα μοιάζει να κλέβει την παράσταση, με νίκες 63-52 επί της Gauls Team και 91-30 επί των Gunners για τη 12η αγωνιστική, ανέβηκε στην 3η θέση της λίγκας. Στην κορυφή οι Run ‘n’ Gun και η Αττική συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους. Οι πρώτοι κέρδισαν με 65-42 τους Houston Robes, με την Αττική να επικρατεί με 69-61 των Rockets.

Νίκη για τον Santa Nionios, 59-45 επί του Γ.Σ. Κυψέλης, με τους Ροζ Πάνθηρες να επικρατούν των New World Dons με 73-69 και τη Havana Rum να κερδίζει με 64-34 τους Gunners. Τέλος, μετά την απόσυρση των Greek Lovers από το πρωτάθλημα, τα αποτελέσματά τους μηδενίστηκαν, έτσι τα παιχνίδια με Τερψιθέα, Gauls Team, Γ.Σ.Π. και New World Dons κατοχυρώθηκαν στους αντιπάλους των Greek Lovers με 20-0.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ – GAULS TEAM 63-52
(16-8, 31-24, 50-33, 63-52)

Η Τερψιθέα κέρδισε την Gauls Team για να ανέβει κι άλλο στη βαθμολογία σε έναν αγώνα που είχε τον έλεγχο στο δεύτερο ημίχρονο. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-4 για την Gauls Team με τρίποντο του Τζώρτζη για να απαντήσει η Τερψιθέα με τον Λαζαρίδη και τον Χατζάκη για το 10-4. Μετά το καλάθι του Ιακωβάκη ο Χατζάκης με τον Φαουζί έφεραν την ομάδα τους στο 16-8 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Χατζάκης έφερε την ομάδα του στο 18-11 και το 20-13 μετά το τρίποντο του Μίντουλα, με την Gauls Team να αντιδρά με τον Ιακωβάκη και τον Δούσκο για να μειώσει σε 22-20. Ο Δούσκος έφερε το ματς στο 26-24, αλλά ο Χατζάκης μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είχε γράψει το 31-24.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Φαουζί με τον Λαζαρίδη έφεραν την Τερψιθέα στο 39-26, μετά τα καλάθια των Ιακωβάκη και Ζωγόπουλου για το 42-31, η Τερψιθέα έτρεξε σερί 8-0 με τον Λαζαρίδη και τον Χατζάκη για να φτάσει στο 50-31. Ο Παούρης με τον Δούσκο μείωσαν σε 50-35 στις παρυφές της τελευταίας διακοπής, με τη διαφορά να ανεβαίνει πάνω από τους 20 πόντους από τον Κουφογιαννίδη και τον Λαζαρίδη, 58-37. Ο Φαουζί έφερε το ματς στο 62-39, με την Gauls Team να απαντά με σερί 0-11 με τον Ζωγόπουλο να βάζει 8 πόντους και τον Μίντουλα να σκοράρει για το 62-50, με το ματς να κλείνει στο 63-52 από τον Κλήμη.

Για τους νικητές ο Χατζάκης είχε 21 πόντους, ο Φαουζί 20 και ο Λαζαρίδης 14. Για την Gauls Team ο Ζωγόπουλος είχε 14 πόντους, ο Ιακωβάκης 10, ενώ Δούσκος και Μίντουλας από 9.

Τερψιθέα (Μανιφάβας Π.): Φαουζί Δ. 20 (3), Βακουφτσής Β. 2, Χατζάκης Α. 21 (1), Φραντζής Σ. 3, Καμαριωτάκης Β. 1, Κουφογιαννίδης Δ. 2, Λαζαρίδης Κ. 14.

Gauls Team (Τζώρτζης Μ.): Δούσκος Γ. 9, Τζώρτζης Μ. 4 (1), Κατσάρης Α., Κλήμης Ν. 2, Μίντουλας Γ. 9 (1), Ζωγόπουλος Κ. 14 (2), Ιακωβάκης Χ. 10, Παούρης Δ. 4.

Γ.Σ. ΚΥΨΕΛΗΣ – SANTA NIONIOS 45-59
(9-9, 17-26, 31-45, 45-59)

Ο Santa Nionios κέρδισε με 45-59 τον Γ.Σ. Κυψέλης για να συνεχίσει να κυνηγά την οκτάδα. Το ματς ξεκίνησε ε 5-0 για τον Γ.Σ. Κυψέλης με τον Καραμπέτσο και τον Ζαΐμη. Ο Santa Nionios απάντησε με τον Λάγιο και τον Λέγγα για το 5-7, πριν ο Αλεβίζος δώσει ξανά προβάδισμα στην ομάδα του, 9-7, για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο στο 9-9 από τν Τσουλφά.

Στη 2η περίοδο ο Αλεβίζος έφερε το ματς στο 13-9, για να απαντήσει ο Santa Nionios με τον Τσουλφά και τον Λέγγα για το 15-21. Μετά το καλάθι του Γκίνη, ο Γαλανόπουλος με 5 πόντους έκλεισε το ημίχρονο στο 17-26 για την ομάδα του. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Γαλανόπουλος έφερε τον αγώνα στο 19-28, αλλά ο Αλεβίζος απάντησε μειώνοντας σε 27-28, σκοράροντας ως εκεί και τους 10 πόντους του Γ.Σ. Κυψέλης στην επανάληψη. Ο Σταθόπουλος σκόραρε για το 29-30, για να απαντήσουν ο Τσουλφάς με τον Γαλανόπουλο για το 29-34. Οι βολές του Γκίνη έφεραν το ματς στο 31-34, με τον Santa Nionios να γράφει σερί 0-11 ως το τέλος της περιόδου, ο Τσουλφάς, ο Γαλανόπουλος και ο Λέγγας έφεραν το ματς στο 31-45.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Γκίνης με τον Αλεβίζο μείωσαν σε 36-45, αλλά οΣκουμπούτης απάντησε με 5 πόντους για το 38-50 πριν το καλάθι και φάουλ του Τσουλφά φέρει το ματς στο 38-53. Ο Λέγγας έγραψε το 38-55, για να απαντήσουν ο Αλεβίζος με τον Ζαΐμη για το 43-55. Όμως, ο Santa Nionios έλεγχε το ματς, ο Τσουλφάς με τον Λάγιο έκαναν το 43-59 για να κλείσει το ματς ο Ζαΐμης.

Για τους νικητές ο Τσουλφάς είχε 20 πόντους, ο Λέγγας 14, ο Γαλανόπουλος 12 και ο Σκουμπούτης 7. Για τον Γ.Σ. Κυψέλης ο Αλεβίζος είχε 22 πόντους, ο Ζαΐμης 8 και ο Γκίνης 7.

Γ.Σ. Κυψέλης
(Ατσάλης Β.): Κολλιούσης Α., Γκίνης Δ. 7 (1), Σταθόπουλος Κ. 4, Ζαΐμης Α. 8, Καραμπέτσος Α. 4, Αλεβίζος Δ. 22 (2).

Santa Nionios (Μαχαιρίδης Ε.): Αλεξανδρόπουλος Β., Σκουμπούτης Σ. 7 (1), Καρυδάκης Π., Μπελεχάκης Γ., Λάγιος Σ. 6, Λέγγας Χ. 14, Γαλανόπουλος Γ. 12, (2), Γιαννιώτης Ν., Τσουλφάς Π. 20.

HAVANA RUM – GUNNERS 64-34
(6-5, 29-12, 47-22, 64-34)

Η Havana Rum κέρδισε τους Gunners με 64-34 παίρνοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού στο δεύτερο δεκάλεπτο για να συνεχίσει την πολύ καλή της πορεία. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Havana Rum να προηγείται με Χιώτη και Μπακαυγά Γ. με 4-2 για να απαντήσει ο Τσάπαλος Φ. για το 4-5 των Gunners με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 6-5 από τον Χιώτη.

Στη 2η περίοδο ο Χιώτης με τον Μαγιάτη έφεραν το ματς στο 12-5, για να απαντήσει ο Τσάπαλος Μ. για το 14-8. Από εκεί και πέρα η Havana Rum έτρεξε σερί 13-0 με τον Χιώτη να βάζει 7 πόντους και τον Παπαδημητρίου με τον Μπακαυγά Γ. να συνεπικουρούν ως το 27-8. Ο Σερκετζιάν και ο Τσάπαλος Φ. σκόραραν για το 27-12 με το ημίχρονο να κλείνει από τον Χιώτη, 29-12.

Στην 3η περίοδο ο Μπακαυγάς Γ. και ο Μαγιάτης έφεραν το ματς στο 35-14, με τον Τσάπαλο Φ. να απαντά. Ο Μαγιάτης έφτασε τους 9 συνεχόμενους πόντους ως το 40-16, ενώ μετά το καλάθι του Τσάπαλου Φ. ο Παπαδημητρίου με τρίποντο έφερε το ματς στο 43-18. Από τον Χιώτη και τον Μπακαυγά Α. το δεκάλεπτο τελείωσε στο 47-22.

Στην 4η περίοδο ο Τσάπαλος Φ. και ο Τσάπαλος Μ. σκόραραν για τους Gunners για το 47-26 με τη Havana Rum να απαντά με τον Χιώτη για το 50-26. Ο Σερκετζιάν έφερε το ματς στο 50-29, ενώ τα τρίποντα των Μπακαυγά Α. και Μανίκα έκαναν το 56-29. Ο Σερκετζιάν απάντησε για το 56-32, με τον Χιώτη και τον Μαγιάτη να κλείνουν το ματς στο 62-32 πριν ο Σαρρής με τον Μπακαυγά Α. κλείσουν τον αγώνα στο 64-34.

Για τους νικητές ο Χιώτης είχε 26 πόντους, ο Μαγιάτης 15, ο Μπακαυγάς Γ. 8 και ο Μπακαυγάς Α. 7. Για τους Gunners ο Τσάπαλος Φ. είχε 15 πόντους και ο Τσάπαλος Μ. 9.

Havana Rum (Μπακαυγάς Γ.): Μπακαυγάς Γ. 8, Μαγιάτης Γ. 15 (1), Μπακαυγάς Α. 7 (1), Μανίκας Β. 3 (1), Παπαδημητρίου Γ. 5 (1), Χιώτης Μ. 26.

Gunners (Τσάπαλος Φ.): Πετρόπουλος Π. 2, Τζήμας Γ., Σερκετζιάν Σ. 6, Τσάπαλος Φ. 15 (1), Τσάπαλος Μ. 9, Σαρρής Γ. 2.

Γ.Σ.Π. – GREEK LOVERS 20-0
(Ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 20-0 στον Γ.Σ.Π. λόγω μη προσέλευσης των Greek Lovers στο γήπεδο)

HOUSTON ROBES – RUN ‘N’ GUN 42-65
(11-20, 17-36, 29-56, 42-65)

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 42-65 τους Houston Robes για να παραμείνουν αήττητοι στην κορυφή της λίγκας. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους νικητές, με τον Πανδή, τον Σακελλαρόπουλο και τον Παράσχο προηγήθηκαν με 2-10 στο ξεκίνημα για να απαντήσουν ο Μικελάκης με τον Μπουγιούκος για τους Houston Robes. Ο Σακελλαρόπουλος έκανε το 6-14 με τον Δράκο να απαντά με τρίποντο και τον Μπουγιούκο να γράφει το 11-16 πριν ο Περρής με τον Μαργαρίτη κλείσουν το δεκάλεπτο στο 11-20.

Στη 2η περίοδο ο Κισκίρας με τρίποντο έκανε το 14-21 με τους Run ‘n’ Gun να απαντούν με τον Τσαμπανάκη και τον Σακελλαρόπουλο για το 14-29. Το νέο τρίποντο του Κισκίρα έφερε το ματς στο 17-29, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Παράσχο και τον Αντωνίου Α. στο 17-36 για τους Run ‘n’ Gun. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Κισκίρας σκόραρε για το 19-36 με τον Τσαμπανάκη, τον Πανδή και τον Αντωνίου Α. να απαντούν για το 19-44. Ο Μπουγιούκος με τον Δράκο σκόραραν για το 25-46 από πλευράς Houston Robes με τον Μαργαρίτη να φέρνει το ματς στο 27-52. Μετά το καλάθι του Ξηρόπουλου ο Αντωνίου Α. με τον Μαργαρίτη ήταν που έκλεισαν στο 29-56 το δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο ο Ξηρόπουλος με τον Γκουμάκη έφεραν το ματς στο 33-56, με τον Πανδή να απαντά για το 33-59. Ο Ξηρόπουλος κι ένα τρίποντο του Δράκου μείωσαν σε 40-59, για να απαντήσουν ο Πανδής με τον Τσαμπανάκη για το 40-65 με το ματς να κλείνει από καλάθι του Ξηρόπουλου, 42-65.

Για τους νικητές ο Τσαμπανάκης είχε 15 πόντους, ο Πανδής 14, ο Μαργαρίτης 12 και ο Αντωνίου Α. 8. Για τους Houston Robes ο Ξηρόπουλος, ο Μπουγιούκος και ο Κισκίρας είχαν από 10 πόντους, ενώ ο Δράκος 8.

Houston Robes (Ξηρόπουλος Κ.): Δράκος Ι. 8 (2), Μπουγιούκος Α. 10, Κισκίρας Π. 10 (2), Ξηρόπουλος Κ. 10, Μικελάκης Γ. 2, Γκουμάκης Σ. 2.

Run ‘n’ Gun:
Παράσχος Π. 5, Πλευριάς Σ. 1, Σακελλαρόπουλος Ν. 6, Περρής Α. 4, Αντωνίου Α. 8, Τσαμπανάκης Γ. 15, Αντωνίου Β., Πανδής Γ. 14, Μαργαρίτης Κ. 12.

ROCKETS – ΑΤΤΙΚΗ 61-69
(19-13, 42-33, 56-46, 61-69)

Η Αττική κέρδισε τους Rockets με 61-69 για να παραμείνει αήττητη στην κορυφή, χάρη σε ανατροπή στην τελευταία περίοδο του αγώνα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κωστούλα και τον Τσάφο να φέρνουν το ματς στο 5-3 για να πάνε οι Rockets στο 11-5 με τον Καλούδη και τον Μπουγά. Μετά τα καλάθια του Φάββα και του Κωστούλα ο Τσάφος με τον Κοκκινάκη έγραψαν το 17-9, με τον Τσάφο να κάνει και το 19-11 πριν ο Φάββας κλείσει το δεκάλεπτο στο 19-13.

Στη 2η περίοδο ο Κωστούλας μείωσε σε 19-17, με τον Φάββα να σκοράρει τρίποντο για το 21-20. Ο Κοκκινάκης με τον Κοντοθεοδώρου απάντησαν για το 25-22, ενώ ο Κωστούλας απάντησε για το 27-26. Ο Κοκκινάκης με τον Τσάφο και τον Μπαμπούνη έφεραν το ματς στο 37-26 με σερί 10-0 των Rockets, για να γίνει ο Ξερέας ο πρώτος παίκτης της Αττικής εκτός των Φάββα-Κωστούλα που σκόραρε, τρίποντο για το 37-29. Ο Μπαμπούνης με νέο τρίποντο έφερε το ματς στο 42-31 για να κλείνει το ημίχρονο από τον Φάββα στο 42-33.

Στο 3ο δεκάλεπτο η Αττική μπήκε δυνατά για να φτάσει το σερί της στο 0-11 και να ισοφαρίσει το ματς. Ο Ξερέας, ο Φάββας και ο Μπουργαζάς σκόραραν για το 42-42, με τους Rockets να κρατούν το προβάδισμα, αφού ο Τσάφος με τον Μπαμπούνη απάντησαν για το 52-44 της ομάδας τους με σερί 10-2. Μετά το καλάθι του Κωστούλα ο Κοκκινάκης με τον Τσάφο ανέβασαν τη διαφορά στους 10 πόντους, 56-46 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στην 4η περίοδο η Αττική κατάφερε να περιορίσει την επίθεση των Rockets στους μόλις 5 πόντους, όλοι από τον Μπαμπούνη, για να μπορέσει να κλέψει τη νίκη με ανατροπή. Μάλιστα, ο Μπαμπούνης σκόραρε για το 58-50 μετά το καλάθι του Σταυρόπουλου Αγ. και με καλάθι και φάουλ για το 61-50 περίπου 8 λεπτά πριν το τέλος. Οι Rockets έμειναν άποντοι στο υπόλοιπο του αγώνα για να τρέξει η Αττική το νικηφόρο 0-19 της. Ο Κωστούλας με τον Σταυρόπουλο Αγ. μείωσαν σε 61-55 με 7 λεπτά για το τέλος, ο Σταυρόπουλος Αγ. σκόραρε μετά για να μειώσει περισσότερο, ενώ ο Φάββας πήρε τη σκυτάλη και με 4 πόντους ισοφάρισε το ματς σε 61-61 με 5:24 για το τέλος.

Οι Rocketsς συνέχισαν να δυσκολεύονται στην επίθεση, ο Φάββας με τρίποντο έδωσε προβάδισμα στην Αττική, 61-64, ενώ ο ίδιος έφερε 2:30 πριν το τέλος το ματς στο 61-67. Οι Rockets έκαναν και πάλι λάθος για να μπούμε στο τελευταίο 1:30 με την Αττική να σκοράρει με τον Γαλάνη για το 61-69. Στο τελευταίο λεπτό οι Rockets προσπάθησαν να μειώσουν, αλλά έχασαν δύο επιθέσεις για να κριθεί οριστικά το ματς.

Για τους νικητές ο Φάββας είχε 27 πόντους, ο Κωστούλας 23, ο Ξερέας 8 και ο Σταυρόπουλος Αγ. 7. Για τους Rockets ο Κοκκινάκης είχε 18 πόντους, ο Μπαμπούνης 17, ο Τσάφος 16.

Rockets (Τσάφος Ν.): Κοντοθεοδώρου Ν. 2, Μοσχόπουλος Ν., Τσάφος Ν. 16 (2), Κοκκινάκης Σ. 18, Ρούσσος Δ., Μπαμπούνης Α. 17 (2), Κορκοτσέλος Κ. 2, Καλούδης Η. 2, Μπουγάς Π. 4.

Αττική (Μπουργαζάς Β. , Μπέλλος Γ.): Φάββας Σ. 27 (2), Γανωτής Η., Σταυρόπουλος Αγ. 7, Ξερέας Μ. 8 (2), Μπουργαζάς Β. 2, Αντωνάκης Γ. , Γαλάνης Δ. 2, Κωστούλας Δ. 23.

NEW WORLD DONS – ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 69-73
(16-25, 37-40, 51-53, 69-73)

Οι Ροζ Πάνθηρες κέρδισαν με 69-73 τους New World Dons για να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της οκτάδας. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για τους Ροζ Πάνθηρες με τον Πεπονή και τον Μπίρη, για να απαντήσουν ο Καλογεράκης με τον Σαχινίδη. Ο Κατσιράκης με τρίποντο και ο Σπανός έγραψαν το 5-9, με τον Σαχινίδη να ισοφαρίζει ξανά. Το τρίποντο του Σπανού έφερε το ματς στο 9-14, ο Πεπονής με τον Κατσιράκη σκόραραν για το 11-19, με τους New World Dons να απαντούν με τον Αθανασιάδη και τον Πάντζο για το 15-21, πριν ο Πεπονής με τον Μπίρη κλείσουν το δεκάλεπτο στο 16-25.

Ο Μαλτέζος με 5 πόντους έφερε το ματς στο 16-30 στο 2ο δεκάλεπτο με τους New World Dons να απαντούν με σερί 13-0 για να πλησιάσουν. Σαχινίδης, Μπολλάτι, Πάντζος και Καλογεράκης σκόραραν για το 29-30 της ομάδας τους. Όμως, οι Ροζ Πάνθηρες κράτησαν το προβάδισμα, με τον Μπίρη και τον Κατσιράκη έγραψαν το 29-34. Ο Αθανασιάδης σκόραρε για το 33-35, με τον Πεπονή και τον Μαλτζέζο να φέρνουν την ομάδα τους στο 35-40 για να κλείσει το ημίχρονο από καλάθι του Αθανασιάδη, 37-40.

Στην 3η περίοδο ο Σαχινίδης με 4 πόντους έδωσε προβάδισμα στους New World Dons με 41-40 για να απαντήσουν ο Πνευματικός με τον Κατσιράκη για το 41-46. Μετά το 43-48 του Μπίρη, ο Αθανασιάδης με τον Ρίγο έδωσαν προβάδισμα για το 49-48 των New World Dons. Το καλάθι του Μπίρη και του Μαλτέζου έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 51-53 για τους Ροζ Πάνθηρες.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μπίρης με τον Μαλτέζο σκόραραν για το 51-59, με τον Αθανασιάδη και τον Καλογεράκη να απαντούν για το 57-59. Το τρίποντο του Μπίρη έφερε το ματς στο 57-62, για να απαντήσει ο Αθανασιάδης και να φέρει το ματς στο 63-64 με 3:31 για το φινάλε. Ο Σαχινίδης έβαλε μπροστά την ομάδα του, 65-64, ενώ ο Καλογεράκης σκόραρε για το 67-64 με 2:36. Όμως, οι Ροζ Πάνθηρες με τον Μπίρη και τον Κατσιράκη προσπέρασαν ξανά στο δίλεπτο, 67-68. Οι δυο ομάδες έχασαν τις επιθέσεις τους στο επόμενο λεπτό, με τον Αθανασιάδη και τον Μαλτέζο να ανταλλάσσουν σκορ για το 69-70 στα 40 δευτερόλεπτα. Όμως, New World Dons έκαναν λάθος στην επόμενη επίθεσή τους στα 26 δευτερόλεπτα. Οι Ροζ Πάνθηρες αστόχησαν σε 2 βολές στη συνέχεια, αλλά πήραν το επιθετικό ριμπάουντ για να σκοράρουν 2/2 βολές με τον Μαλτέζο στα 13 δευτερόλεπτα για το 69-72. Οι New World Dons δεν μπόρεσαν να βρουν σκορ στην τελευταία επίθεση του αγώνα, για να κλείσει ο Σπανός το ματς στα 2 δευτερόλεπτα με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ο Μπίρης είχε 21 πόντους, ο Μαλτέζος 19, ο Κατσιράκης 13 και ο Πεπονής 10. Για τους New World Dons ο Αθανασιάδης είχε 23 πόντους, ο Σαχινίδης 21, ο Καλογεράκης 13 και ο Πάντζος 7.

New World Dons
(Μύρτου Α.): Ρίγος Ο. 3, Αθανασιάδης Κ. 23, Καλογεράκης Β. 13, Μπολλάτι Β. 2, Σαχινίδης Π. 21 (1), Μύρτου Θ., Πάντζος Θ. 7,

Ροζ Πάνθηρες (Σπανός Ν.): Σπανός Ν. 6 (1), Μαλτέζος Γ. 19 (2), Κατσιράκης Γ. 13 (1), Μπίρης Χ. 21 (1), Παπαδιώτης Κ., Πεπονής Κ. 10 (2), Πνευματικός Γ. 4.

GUNNERS – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 30-91
(12-16, 18-41, 24-67, 30-91)

Για τη 12η αγωνιστική η Τερψιθέα κέρδισε με 30-91 τους Gunners για να ανέβει στην 3η θέση της λίγκας. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-6 για την Τερψιθέα με τον Καμαριωτάκη και τον Χατζάκη, για να απαντήσουν οι Gunners με τον Πετρόπουλο, τον Πούλιο και τον Σαρρή για το 8-8. Ο Τσάπαλος Φ. έφερε το ματς στο 10-10, με τον Καμαριωτάκη και τον Φαουζί να γράφουν το 10-16 για να κλείσει η περίοδος στο 12-16.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Βουλάς με τον Κουφογιαννίδη σκόραραν για το 12-22 πριν ο Τσάπαλος με τον Πετρόπουλο μειώσουν σε 16-22. Ο Σταθουλόπουλος με τρίποντο, ο Βακουφτσής και ο Βουλάς έφεραν το ματς στο 16-31, με το σερί της Τερψιθέας να φτάνει στο 0-15 με τον Καμαριωτάκη και τον Βουλά. Ο Τσάπαλος Φ. σκόραρε για το 18-37, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Φατσή στο 18-41.

Στο 3ο δεκάλεπτο η Τερψιθέα μπήκε με σερί 0-14 που μεγάλωσε τη διαφορά ακόμα περισσότερο. Ο Φαουζί, ο Κουφογιαννίδης με τον Χατζάκη και τον Λαίνο έφεραν το ματς στο 18-55 πριν διακόψει το σερί ο Σερκετζιάν για το 20-55. Το 22-59 έγραψε ο Τσάπαλος Φ. για τους Gunners με τα τρίποντα από Σταθουλόπουλο και Βουλά να φέρνουν το ματς στο 24-67 μετά το καλάθι του Πούλιου και τον Φατσή να κλείνει την περίοδο στο 24-69.

Στο 4ο δεκάλεπτο μετά το καλάθι του Πούλιου ο Βακουφτσής με τον Βουλά έφεραν το ματς στο 26-72. Ο Τσάπαλος Φ. σκόραρε για το 28-72 με τον Καμαριωτάκη να γράφει το 28-80 στην αναμέτρηση. Μετά το καλάθι του Τζίμα για το 30-80 η Τερψιθέα με τον Καμαριωτάκη να βάζει άλλους 7 πόντους και τους Βουλά και Χατζάκη πήγε στο τελικό 30-91.

Για τους νικητές ο Καμαριωτάκης είχε 27 πόντους, ο Βουλάς 19, ο Χατζάκης 10 και ο Φαουζί 9. Για τους Gunners ο Τσάπαλος Φ. είχε 12 πόντους.

Gunners (Τσάπαλος Φ.): Πετρόπουλος Π. 4, Πούλιος Β. 6, Σερκετζιάν Σ. 4, Τσάπαλος Φ. 12, Τζήμας Γ. 2, Τσάπαλος Μ., Σαρρής Γ. 2.

Τερψιθέα (Αγγελίδης Ν.): Φαουζί Δ. 9 (1), Βακουφτσής Β. 4, Σταθουλόπουλος Κ. 7 (2), Χατζάκης Α. 10, Φατσής Σ. 4, Βουλάς Κ. 19 (2), Καμαριωτάκης Β. 27 (1), Αγγελίδης Γ., Κουφογιαννίδης Δ. 6, Ρούσης Β., Λαζαρίδης Κ. 3, Λαίνος Γ. 2.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ – GREEK LOVERS 20-0
(Ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 20-0 στην Τερψιθέα λόγω της απόσυρσης από το πρωτάθλημα των Greek Lovers)

GAULS TEAM – GREEK LOVERS 20-0

NEW WORLD DONS – GREEK LOVERS 20-0