Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Εύκολα η Victorious, οριακά οι Havalakers!

Εύκολα η Victorious, οριακά οι Havalakers!

Η Victorious μπήκε με νίκη στο Α1 του “Πάνος Ζαχαρογιάννης”, κερδίζοντας για τη 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου με 85-56 τους Red Hot Chili Hoopers. Οι Havalakers επικράτησαν με 47-44 των Αστέρων B.C. για την πρώτη τους νίκη, ενώ οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 68-53 τον Άφοβο Σεπολίων.

Victorious – Red Hot Chili Hoopers 85-56

Η Victorious κέρδισε με 85-56 τους Red Hot Chili Hoopers με το ματς να ξεκινά με 5-6 και 7-8 από τον Κυριάκογλου και τον Μελετιάδη για τους Red Hot Chili Hoopers για να απαντήσουν ο Τσιότσιος με τον Χριστόπουλο και τον Χριστοδουλόπουλο για το 16-8 της Victorious, με τον Τσιάκα να κλείνει το δεκάλεπτο στο 23-10. Στη 2η περίοδο ο Μελετιάδης μείωσε, αλλά ο Νικηφόρος με τον Τσιάκα και τον Θεοδωρόπουλο έφεραν το ματς στο 31-16 για να κάνουν το 41-20 ο Χριστοδουλόπουλος με τον Θεοδωρόπουλο και να μειώσει ο Φραγκογιάννης στο 44-23 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Τσιότσιος με τον Παγουλάτο έφεραν το ματς στο 52-29, με τον Σακλαρίδη να απαντά και τον Τσιότσιο να κλείνει την περίοδο στο 60-37. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κυριάκογλου με τον Κεφαλόπουλο σκόραραν για το 66-47, με τον Χριστόπουλο και τον Θεοδωρόπουλο να απαντούν και τον Τσιάκα να φέρνει το ματς στο 80-53.

Για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 21 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Τσιάκας 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Θεοδωρόπουλος 16 πόντους, ο Παγουλάτος 12. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Μελετιάδης είχε 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κυριάκογλου 15 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Φραγκογιάννης 10 πόντους κα 6 ριμπάουντ.

Αστέρες B.C. – Havalakers 44-47

Οι Havalakers κέρδισαν τους Αστέρες B.C. με 44-47 με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τους Αστέρες B.C. πριν οι Havalakers απαντήσουν, ισοφαρίσουν σε 7-7 και προσπεράσουν με 9-10 στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο οι Havalakers πήγαν στο 11-14 και το 13-18 πριν φτάσουν στο 15-23 και το 18-24 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η κατάσταση έμεινε ίδια, το 23-28 έγινε 24-33 λίγο μετά και 29-39 στο 30ο λεπτό. Στο 4ο δεκάλεπτο μετά το 33-41 των Havalakers οι Αστέρες B.C. άρχισαν να μειώνουν 38-41 και 42-42 με τις δυο ομάδες να μένουν ισόπαλες στο 44-44 πριν οι Havalakers καταφέρουν στο τέλος να πάρουν τη νίκη με 44-47.

Για τους νικητές ο Λαζαράκος Γ. είχε 24 πόντους, ο Σταθούσης 14 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Αστέρες B.C. ο Μπαλοπητος είχε 11 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Σταυρινούδης 10 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Άφοβος Σεπολίων – Run ‘n’ Gun 53-68

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν τον Άφοβο Σεπολίων με 53-68 με το ματς να ξεκινά με 2-6 για τους νικητές πριν απαντήσει ο Άφοβος Σεπολίων για το 5-6. Η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 7-11 για να πάμε στο 10-13 πριν προσπεράσει ο Άφοβος με 17-15. Μετά την ισοφάριση του Καραλή ο Άφοβος απάντησε και πάλι για το 22-17, με τους Run ‘n’ Gun να μειώνουν σε 22-21 για να έρθει ο Συσκάκης για το 24-1 της ομάδας του. Οι Run ‘n’ Gun απάντησαν με 0-8 σερί για το 24-29 με το ημίχρονο να κλείνει στο 27-31. Στην επανάληψη οι Run ‘n’ Gun μπήκαν με σερί 0-7 και έφτασαν στο 27-38 με τον Χιώτη, για να ξεφύγουν μετά το 30-40, σερί 4-12 για να πάμε στο 34-52 στο 30ο λεπτό. Η διαφορά ανέβηκε περισσότερο στην 4η περίοδο, 40-60 για να απαντήσει ο Γιαννόπουλος για το 45-63, πριν το ματς περάσει από το 48-65 στο δρόμο για το τελικό 53-68.

Για τους νικητές ο Καραλής είχε 25 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Χιώτης 19 πόντους και 15 ριμπάουντ, ο Πανδής 16 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για τον Άφοβο Σεπολίων ο Ντούφας είχε 13 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Καραντζούνης 11 πόντους και 4 κλεψίματα και ο Γιαννόπουλος 10 πόντους.