Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για S-Parta B.C. και Α.Ε.Π.Ε.!

Νίκες για S-Parta B.C. και Α.Ε.Π.Ε.!

Η S-Parta B.C. κέρδισε με 73-49 τους Θαλασσόλυκους για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου στο Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», μπαίνοντας με νίκη στον όμιλο. Νίκη και για την Α.Ε.Π.Ε., που επικράτησε των Γιανγκ Μπόυζ με 58-49.

Θαλασσόλυκοι – S-Parta B.C. 49-73

Η S-Parta B.C. κέρδισε τους Θαλασσόλυκους με 49-73 με το ματς να ξεκινά με 0-6 από τον Κουζουβουνά Χ. και τον Λουπαση, ενώ μετά την απάντηση του Καραγιαννίδη Τ. ο Κουζουβουνάς Χ. έφερε το ματς στο 2-12 για να κλείσει η περίοδος στο 4-15. Ο Καραγιαννίδης Γ. μείωσε, αλλά ο Μακρίδης έφερε την ομάδα του στο 8-23. Οι Θαλασσόλυκοι μείωσαν, ο Καραγιαννίδης Γ. έγραψε το 19-26 με το ημίχρονο να κλείνει από τον Ορνιθόπουλο και τον Κουζοβουνά στο 19-34. Ο Ορνιθόπουλος με τον Κουζοβουνά σκόραραν για το 19-40 στην 3η περίοδο, με τον Μαράκη να μειώνει. Ο Κουζοβουνάς έφερε το ματς στο 25-49, με την περίοδο να κλείνει στο 32-55 από τον Κουζουβουνά Χ., ο οποίος έστειλε το ματς και στο 32-60. Ο Λουπασης έγραψε το 34-62 και ο Κοτρώνης το 37-68, με το ματς να πηγαίνει από τον Καραγιαννίδη Γ. στο 44-72 λίγο πριν το τέλος του.

Για τους νικητές ο Κουζουβουνάς Χ. είχε 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ορνιθόπουλος 10 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Λούπασης 9 πόντους και 5 ριμπάουντ, με τον Κουζοβουνά να έχει 9 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Θαλασσόλυκους ο Καραγιαννίδης Γ. είχε 16 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Λέντζος Φ. 14 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Σκαρμέας 10 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Γιανγκ Μπόυζ – Α.Ε.Π.Ε. 49-58

Η Α.Ε.Π.Ε. κέρδισε 49-58 τους Γιανγκ Μπόυζ με το ματς να ξεκινά με 5-4 από τον Τιμπα, για να απαντήσουν ο Καμζέλας με τον Τσάμη για το 5-10. Ο Παπακωνσταντίνου με τον Τίμπα έφεραν το ματς στο 13-10, για να κλείσει ο Τίμπας το δεκάλεπτο στο 15-11 και να γράψει ο Κοζαδίνος το 18-11. Ο Τσάμης μείωσε σε 18-17, με τον Καταραχιά να σκοράρει για το 20-22. Ο Τσάμης έγραψε το 21-28, με το ημίχρονο να κλείνει στο 23-28 από τον Τίμπα. Στην επανάληψη ο Τσάμης με τον Κωνσταντινόπουλο σκόραραν για το 23-33 και το 25-35, με τον Ναουμη να απαντά για το 28-35. Ο Παπακωνσταντίνου μείωσε σε 31-38 με τον Κουτσιαρα και τον Κωνσταντινόπουλο να γράφουν το 35-44 στην 4η περίοδο. Ο Τίμπας μείωσε σε 39-44 με την Α.Ε.Π.Ε. να απαντά για το 0-10 με Καταραχιά και Τσάμη για το 39-54. Ο Ναούμης μείωσε σε 42-54, με τους Γιανγκ Μπόυζ να ρίχνουν τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, 47-56, για να κλείσει το ματς από τον Κοζαδίνο στο 49-58.

Για τους νικητές ο Τσάμης είχε 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κωνσταντινόπουλος 9 πόντους και 6 κλεψίματα και ο Πρινιωτάκης 6 πόντους και 14 ριμπάουντ. Για τους Γιανγκ Μπόυζ ο Τίμπας είχε 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Παπακωνσταντίνου 14 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κοζαδίνος 12 πόντους και 3 ριμπάουντ.