Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Νίκες για Rep-eat, C-Drifters, Παλαίμαχους!

Νίκες για Rep-eat, C-Drifters, Παλαίμαχους!

Οι C-Drifters κέρδισαν με 61-57 τη Havana Rum για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», με τη Rep-eat να επικρατεί των Lazers με 57-38. Τέλος, οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων νίκησαν με 67-53 τους Κλαρινογαμπρούς.

Havana Rum – C-Drifters 57-61

Οι C-Drifters κέρδισαν με 57-61 τη Havana Rum με το ματς να είναι κλειστό στο πρώτο δεκάλεπτο που έληξε 13-12 για τη Havana Rum. Οι C-Drifters προσπέρασαν με 18-23 στη δεύτερη περίοδο, για να απαντήσουν ο Παπαδημητρίου με τον Ραδόπουλο για το 21-23. Ο Κουτέλας με τον Καραμήτσο έφεραν το ματς στο 22-31, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Μπακαυγά Γ. στο 24-31. Στην επανάληψη ο Μπακαυγάς Α. με τον Γκιόκα μείωσαν σε 32-33, με τους C-Drifters να απαντούν με τον Κουτέλα και τον Μπουρίτη για το 36-43. Η Havana Rum μείωσε σε 42-43 στο τέλος της 3ης περιόδου, με τον Λαναρα να απαντά για το 42-46. Η Havana Rum με τον Γκιόκα, τον Παραμερίτη και τον Μπακαυγά Γ. προσπέρασε με 52-46, αλλά οι C-Drifters απάντησαν με 0-13 για να ανατρέψουν την εικόνα του ματς και να πάρουν τελικά τη νίκη. Ο κουτέλας με τον Τσαγκουρνο και τον Ζαφειράκη τους έφεραν στο 52-59, με τον Μπακαυγά Α. και τον Ραδόπουλο να μειώνουν σε 57-59, αλλά τον Κουτέλα να κλείνει το ματς στο 57-62.

Για τους νικητές ο Κουτέλας είχε 23 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα, ο Μπουρίτης 13 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Τσαγκούρνος 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τη Havana Rum ο Παραμερίτης είχε 19 πόντους, ενώ ο Ραδόπουλος και ο Μπακαυγάς Γ. είχαν από 10 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Rep-eat – Lazers 57-38

Η Rep-eat κέρδισε με 57-38 τους Lazers με το ματς να ξεκινά με 5-0 για να απαντήσει ο Γιαννούλης για το 6-4, με τον Λατανη να γράφει το 8-4 για να κλείσει η πρώτη περίοδος στο 14-10. Η Rep-eat πήγε στο 17-10 και μετά στο 24-13 με τον Κασιματη, για να φτάσουμε στο 28-17 και το 30-18 στο ημίχρονο. Ο Κουτσαρίδης την έφερε στο 35-20, με τον Τσουμο να απαντά για το 38-22 λίγο μετά. Η Rep-eat ανέβηκε στο 43-27 για να φτάσει στο 47-28 στο 4ο δεκάλεπτο, πριν απαντήσει ο Λυμπέρης. Οι Lazers μείωσαν σε 51-36 με το ματς να κλείνει τελικά στο 57-38.

Για τους νικητές ο Κασιμάτης είχε 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Κακιωνης 8 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Τετριγκας 9 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Lazers ο Πιτενης είχε 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Νικολάου 8 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Λυμπέρης 5 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Κλαρινογαμπροί 67-53

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν τους Κλαρινογαμπρούς με 67-53, με το ματς να ξεκινά με 0-5 και 2-10 για τους Κλαρινογαμπρούς, που μετά το 7-12 έφτασαν στο 7-16, για να απαντήσουν οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων μειώνοντας σε 15-18 στο δεκάλεπτο και προσπερνώντας με 25-18 στη 2η περίοδο, ολοκληρώνοντας ένα 13-0 σερί. Οι Κλαρινογαμπροί απάντησαν μειώνοντας σε 27-26 και σε 31-30 λίγο μετά για να ισοφαρίσουν σε 33-33 και το ημίχρονο να κλείσει στο 36-33. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και έφτασαν το σερί τους στο 15-0 για το 48-33, για να φτάσουμε στο 30ο λεπτό στο 51-38. Στην 4η περίοδο μετά το 56-39 οι Κλαρινογαμπροί έφτασαν στο 56-42, με τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων να απαντούν για το 60-42. Οι Κλαρινογαμπροί μείωσαν στους 13 πόντους και λίγο μετά σε 62-51, με το ματς, μετά το 64-53 να κλείνει στο 67-53 για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων.

Για τους νικητές ο Βασιλείου είχε 22 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Σαρικάκης 15 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Κοσμίδης 9 πόντους. Για τους Κλαρινογαμπρούς ο Νερατζης είχε 21 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Καραγιαννίδης 6 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Γυπαράκης 9 πόντους.