Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Σημαντικές νίκες για Κουλουβάχατα, Paltovic!

Σημαντικές νίκες για Κουλουβάχατα, Paltovic!

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν με 70-48 τους Στιγκιντριακούς για την 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Paltovic επικράτησαν με 55-48 του Sant Nionios. Η Laser Derm πήρε το παιχνίδι με την El Chapu με 66-54, ενώ οι Zeppelin έκαναν την πρώτη τους νίκη, 62-34 τους Gademians.

Κουλουβάχατα – Στιγκιντριακοί 70-48

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν με 70-48 τους Στιγκιντριακούς με το ματς να ξεκινά με 5-3 για τους νικητές από τον Καραγιάννη και τον Παπαδόπουλο, για να απαντήσει ο Νούκας. Ο Κοτίνης έφερε το ματς στο 13-9 και ο Τσιλάβης στο 15-11, με τους Στιγκιντριακούς να απαντούν για να ισοφαρίσει ο Σκοπελίτιςη. 15-15. Ο Καπέλης με τον Καραγιάννη έγραψαν το 22-17, ο Γαβρίδης με τον Δημητρίου ισοφάρισαν, 22-22, με τον Κοτίνη να φέρνει το παιχνίδι στο 30-22, για να κλείσει το ημίχρονο ο Μπαραμπούτης στο 30-25. Στην επανάληψη ο Μιχαηλίδης Ι. έγραψε το 30-27, με τον Χρηστάκο και τον Παπαδόπουλο να απαντούν για το 37-27. Ο Δημητρίου μείωσε σε 39-33 και ο Γαβρίδης σκόραρε για το 45-41 λίγο αργότερα, με την 3η περίοδο να κλείνει στο 49-41 από τον Κοτίνη. Τα Κουλουβάχατα επέκτειναν το σερί τους στο 12-0 με τον Κοτίνη και τον Χρηστάκο για το 57-41, ενώ ο Κοτίνης σκόραρε και για το 60-43. Ο Δημητρίου απάντησε για το 60-46, αλλά ο Μπάιλαν με τον Καραγιάννη σκόραραν για το 64-46, με τον Χρηστάκο να κλείνει το ματς στο 70-48.

Για τους νικητές ο Κοτίνης είχε 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παπαδόπουλος 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Καραγιάννης είχε 14 πόντους και ο Χρηστάκος 11. Για τους Στιγκιντριακούς ο Δημητρίου είχε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Γαβρίδης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ.

Paltovic – Santa Nionios 55-48

Οι Paltovic κέρδισαν με 55-48 τον Santa Nionios με τον Santa Nionios να έχει το προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο, 14-17 για να απαντήσουν οι Paltovic με τον Μελά για το 18-17 στη 2η περίοδο. Ο Πεταλάς και ο Μητράκος έφεραν το ματς στο 25-20, ενώ ο Μελάς στην επανάληψη σκόραρε για το 27-21. Ο Μπελεχάκης απάντησε για το 27-24, με τον Πεταλα να σκοράρει για το 29-24. Ο Τσούλφας με τον Ριγόπουλο σκόραραν για το 31-28, με τους Paltovic να απαντούν για το 39-28 με τον Πεταλα και τον Βασιλείου. Ο Santa Nionios μείωσε σε 39-37 στις αρχές της 4ης περιόδου με τον Γαλανόπουλο, τον Μπελεχάκη και τον Τσούλφα, ενώ ο Μπελεχάκης σκόραρε και για το 41-39. Ο Μελάς απάντησε, με τον Τσούλφα και τον Μπελεχάκη να ισοφαρίζουν τον αγώνα σε 45-45. Ο Μελάς με τον Πεταλά αντέδρασαν για το 51-45, με τον Μητράκο να φέρνει το ματς στο 54-45 για τη νίκη των Paltovic.

Για τους νικητές ο Μελάς είχε 20 πόντους, 16 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα, ο Πεταλάς 16 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Μητράκος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Για τον Santa Nionios ο Τσούλφας είχε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Μπελεχάκης 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ο Λέγγας 11 πόντους και 9 ριμπάουντ.

El Chapu – Laser Derm 54-66

Η Laser Derm κέρδισε με 54-66 την El Chapu με το ματς να ξεκινά με 0-9 για τους νικητές με τον Σέχου, τον Κανελλόπουλο και τον Φουσέκη, για να απαντήσει ο Τσουφης, πριν ο Φουσέκης με τον Μιχαηλίδη φέρουν τον αγώνα στο 2-15. Το δεκάλεπτο έκλεισε το 5-15 από τον Ζαφειρόπουλο, με τον Κανελλόπουλο και τον Φουσέκη να σκοράρουν για το 5-21 στη 2η περίοδο. Ο Τσουφης απάντησε για το 15-26, με την Laser Derm να κρατά τον έλεγχο, 15-31 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Καψοκόλης σκόραρε για το 15-33, με την El Chapu να απαντά με Ζαφειρόπουλο, Καραμανώλη και Καργιώτη για το 27-34. Ο Σέχου με τον Κυριμη σκόραραν για το 27-39, ενώ ο Κανελλόπουλος με τον Νεαμονιτό και τον Φουσέκη έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 29-47 για τη Laser Derm. Στην 4η περίοδο ο Κιτσάκης μείωσε σε 33-47, αλλά ο Σέχου με τον Κανελλόπουλο απάντησαν για το 34-56 της ομάδα τους. Στο 40-58 πήγαμε από τον Καραμανώλη, για να φτάσουμε στο 43-63 από τον Φουσέκη, πριν ο Καραμανώλης μειώσει στο τελικό 54-66.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 17 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Φουσέκης 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Σέχου 12 πόντους και 15 ριμπάουντ. Για την El Chapu ο Καραμανώλης είχε 14 πόντους και 7 ριμπάουντ με 3 κλεψίματα, ο Ζαφειρόπουλος 13 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Gademians – Zeppelin 34-62

Οι Zeppelin κέρδισαν με 34-62 τους Gademians με το ματς να ξεκινά με 2-6 για τους νικητές με Ποζιό και Λιάπη. Ο Πετρόπουλος απάντησε για το 4-6, με τον Τακμάκη να γράφει το 6-10. Στο 6-14 πήγαμε από τον Καζακίδη και τον Θωμά, για να απαντήσει ο Μπιτερνας για το 8-14, με την περίοδο να κλείνει στο 8-17 και τον Καζακίδη να γράφει το 8-21 στο 2ο δεκάλεπτο. Οι Gademians μείωσαν σε 14-21 με τον Πετρόπουλο και τον Κορδα, για να απαντήσουν ο Ποζιόπουλος με τον Θωμά για το 14-27. Ο Κουτσός έγραψε το 16-29, με το ημίχρονο να κλείνει στο 18-29. Στην επανάληψη ο Ποζιός με τον Ποζιόπουλο σκόραραν για το 20-33, με τον Γερουλανο και τον Μπιτερνα να απαντούν για το 24-33. Οι Zeppelin έφεραν το ματς με τον Λιάπη στο 24-42 για να κλείσει το δεκάλεπτο ο Γραμματικογιαννης στο 27-42. Στην 4η περίοδο ο Θωμάς με τον Ποζιόπουλο σκόραραν για το 28-55, με τον Κορδα να απαντά και τον Γραμματικογιαννη να γράφει το 34-57, για να κλείσουν τον αγώνα Ποζιόπουλος και Κουτσός.

Για τους νικητές ο Ποζιόπουλος είχε 16 πόντους, ο Λιάπης 15 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Θωμάς 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Gademians ο Κορδας είχε 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.