Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Σημαντικές νίκες για Pick ‘n’ Troll, Rocks B.C.!

Σημαντικές νίκες για Pick ‘n’ Troll, Rocks B.C.!

Οι Pick ‘n’ Troll πέτυχαν μεγάλη νίκη απέναντι στα Χώματα με 70-66 στην παράταση για την 8η αγωνιστική του 4ου ομίλου στο Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Ο Ατρόμητος Αιγάλεω συνέχισε αήττητος μετά το 65-39 επί των Halia Mavericks, ενώ οι Rocks B.C. κέρδισαν τον Γ.Α.Σ.Τ. με 62-50.

Χώματα – Pick ‘n’ Troll 66-70παρ.

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 66-70 τα Χώματα στην παράταση, με το ματς να ξεκινά με 9-2 για τα Χώματα από τον Τσελια και τον Σπανό για να απαντήσουν ο Τσοπανάκης Γ. με τον Χιουτακάκο για το 9-7. Ο Τσέλιας κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Χιουτακάκο να απαντά και να γράφει το 13-17 στην περίοδο. Με τον Αράπο και τον Καραμανλή τα Χώματα πλησίασαν για να ισοφαρίσουν με τον Σπανό σε 19-19. Μετά πήραν προβάδισμα με τον Πεπονη για το 25-23, με τον Βλάχο να απαντά και τον Χιουτακάκο να γράφει το 28-28 πριν ο Καραμανλής κλείσει το ημίχρονο στο 32-30. Στην επανάληψη ο Πεπονης έφερε το ματς στο 34-30, ενώ μετά το καλάθι του Γκιόκα ο ίδιος με τον Καραμανλή σκόραραν για το 38-35. Ο Λυραντζης ισοφάρισε με τον Ζυγιώτη να γράφει το 40-41. Ο Τσέλιας με τον Καραμανλή έφεραν τα Χώματα στο 45-41, με τον Χιουτακάκο να κλείνει την περίοδο στο 45-43. Ο Καραμανλής με τον Σπανό σκόραραν για το 49-43, με τον Λυραντζη να απαντά και τον Γκάτση να σκοράρει για το 51-47 και το 57-53 μετά το καλάθι του Γκιοκα. Ο Λυραντζης απάντησε για το 59-56 και την ισοφάριση σε 59-59, οδηγώντας το ματς στην παράταση. Εκεί, οι Pick ‘n’ Troll ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να κερδίσουν με 66-70.

Για τους νικητές ο Χιουτακάκος είχε 33 πόντους, 19 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Λυραντζης 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Τσοπακάνης Γ. 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τα Χώματα ο Καραμανλής είχε 20 πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Πεπονης 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσελιας 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα.

Rocks B.C. – Γ.Α.Σ.Τ. 62-50

Οι Rocks B.C. κέρδισαν με 62-50 τον Γ.Α.Σ.Τ. με το ματς να ξεκινά με 2-2 από Μποτοζή και Αδαμαντίδη, για να γράψουν ο Μποτοζης με τον Παπαδάκη το 8-3. Ο Αδαμαντίδης απάντησε, αλλά ο Παπαευαγγέλου με τον Παπαδάκη σκόραραν για το 16-9, με τον Κατανια να μειώνει σε 18-12 στο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο ο Παπαευαγγέλου έγραψε το 22-13 για την ομάδα του, αλλά ο Χαλδαίος με τον Διαμαντόπουλο δεν άφησαν τους Rocks B.C. να ξεφύγουν περισσότερο, μείωσαν σε 25-20 και μετά σε 27-25. Οι Rocks B.C. όμως αντέδρασαν σωστά και με τον Μποτοζη, τον Χατζηστρογγολη και τον Ευαγγελόπουλο έφτασαν στο 38-27 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Κατανιας μείωσε σε 38-30, με τον Κοντεκάκη να γράφει το 41-32. Ο Μποτοζης απάντησε και ο Χατζηστρογγόλης έφερε τον αγώνα στο 46-34. Ο Αδαμαντίδης απάντησε, αλλά ο Μποτοζης με τον Παπαδάκη έκλεισαν την 3η περίοδο στο 51-39. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μποτοζης έφερε τον αγώνα στο 55-39, για να απαντήσουν ο Κατανιας με τον Αδαμαντίδη για το 57-44. Ο Αυτιάς κράτησε την ομάδα του σε απόσταση ασφαλείας, ενώ ο Μποτοζης έγραψε το 62-46 λίγο πριν το τέλος, για να κλείσει το ματς ο Κατανιας.

Για τους νικητές ο Μποτοζης είχε 27 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Παπαδάκης 11 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Χατζηστρογγόλης 9 πόντους. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Χαλδαίος είχε 13 πόντους και 4 κλεψίματα, ο Κατανιας 13 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Αδαμαντίδης 11 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Halia Mavericks – Ατρόμητος Αιγάλεω 39-65

Ο Ατρόμητος Αιγάλεω κέρδισε τους Halia Mavericks με 39-65 με το ματς να ξεκινά με 4-6 και 7-9 για να πάμε στο 7-15 στη συνέχεια. Οι Halia Mavericks μείωσαν σε 11-15, για να κλείσει η πρώτη περίοδος στο 11-20 για τον Ατρόμητο Αιγάλεω, που ξέφυγε στη συνέχεια με 13-29, για να απαντήσουν οι Halia Mavericks σε 17-31 και να κλείσει το ημίχρονο στο 17-35. Στην επανάληψη ο Ατρόμητος Αιγάλεω έφτασε στο 19-40, για να περάσουμε από το 24-43 και να πάμε στο 28-49 στο 30ο λεπτό. Στην 4η περίοδο το σκορ έγινε 28-52, με τους Halia Mavericks να μειώνουν σε 33-52, αλλά τον Ατρόμητο Αιγάλεω να κρατά τη διαφορά (39-58) για να κλείσει το ματς στο 39-65.

Για τους νικητές ο Τζοβαρας είχε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Τσουνιας είχε 16 πόντους, ο Κεραμισανος 11 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Βατιστας 4 πόντους και 10 ριμπάουντ. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελωνίτης Π. είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Αγγελιδέλης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Κληρονόμος 8 πόντους και 4 ριμπάουντ.