Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Σημαντικές νίκες για Στιγκιντριακούς, Laser Derm!

Σημαντικές νίκες για Στιγκιντριακούς, Laser Derm!

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν με 49-47 τους Δικαστές για τη 10η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του Α1 στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» αλλά δεν πήραν τη διαφορά του πρώτου αγώνα, ενώ η Laser Derm επικράτησε με 60-51 των Gademians.

Δικαστές – Στιγκιντριακοί 47-49

Οι Στιγκιντριακοί κέρδισαν με 47-49 τους Δικαστές με το ματς να ξεκινά από Μπαραμπούτη και Δημητρίου με 3-8 για να απαντήσουν ο Λιολιος με τον Συκαρά για το 9-9. Ο Δημητρίου έδωσε προβάδισμα στους Στιγκιντριακούς με τον Βλαζάκη να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 13-13 από τον Μαχαίρα. Στη 2η περίοδο ο Γράψας έγραψε το 15-17, με τον Συκαρά και τον Τούμπα να απαντούν για το 22-17 των Δικαστών. Ο Μαχαίρας μείωσε, αλλά ο Πανουργιας με τον Κεφαλιανο έκλεισαν το ημίχρονο στο 27-21 για τους Δικαστές. Στην 3η περίοδο ο Τούμπας έφερε το ματς στο 29-21 και το 31-23, με τον Γαβρίδη να απαντά πριν ο Βλαζάκης σκοράρει για το 36-25. Ο Νούκας με τον Μαχαίρα μείωσαν σε 36-29, με τον Τούμπα να γράφει το 40-30. Ο Μπαραμπούτης απάντησε για το 40-34, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 42-34 από τον Τούμπα. Στην 4η περίοδο ο Καραμανής σκόραρε για το 42-39 με τον Λιολιο να φέρνει το ματς στο 45-39 πριν ο Γαβρίδης μειώσει σε 45-41. Ο Κεφαλιανος απάντησε για το 47-41 των Δικαστών, αλλά οι Στιγκιντριακοί έκλεισαν τον αγώνα με 0-8 από τον Κοκκορη και τον Γαβρίδη για να πάρουν τη νίκη με 47-49.

Για τους νικητές ο Γαβρίδης είχε 10 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Δημητρίου 6 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Νούκας 5 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Μαχαίρας 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Δικαστές ο Τούμπας είχε 14 πόντους και 18 ριμπάουντ, ο Συκαράς 11 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Βλαζάκης 7 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Gademians – Laser Derm 51-60

Η Laser Derm κέρδισε τους Gademians με 51-60 με το ματς να ξεκινά με 4-6 για τους νικητές για να απαντήσουν οι Gademians για το 10-6. Στη συνέχεια οι Gademians έφτασαν στο 15-12 για να κλείσει η περίοδος στο 15-15 με τη δεύτερη περίοδο να ξεκινά με τη Laser Derm να παίρνει τον έλεγχο, με σερί 1-10 έφτασε στο 16-25 για να πάει στο 18-29 και το 20-33 πριν κλείσει το ημίχρονο στο 22-34. Στην 3η περίοδο η Laser Derm πήγε στο 22-38 για να απαντήσουν οι Gademians για το 30-40, πριν η 3η περίοδος κλείσει στο 32-45. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Gademians πλησίασαν σε 40-47 για να απαντήσει η Laser Derm για το 40-49 και να πλησιάσουν οι Gademians στο 43-49. Με σερί 2-11 η Laser Derm έφτασε στο 45-60, με το ματς να κλείνει στο 51-60.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 21 πόντους, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Σέχου είχε 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ο Καψοκόλης 11 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Gademians ο Καραγγέλης είχε 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μπιτέρνας 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Κορδας 6 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα.