Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Στο 10-0 η Rep-eat, ψηλά Θύελλα-Παλαίμαχοι!

Στο 10-0 η Rep-eat, ψηλά Θύελλα-Παλαίμαχοι!

Η Rep-eat κέρδισε με 64-30 τους Lazers για την 11η αγωνιστική στον 1ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» για να πάει στο 10-0 και να συνεχίσει αήττητη. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων επικράτησαν με 59-47 των Κλαρινογαμπρών για να φτάσουν στο 6-2, ενώ στο ίδιο ρεκόρ έφτασε και η Μαύρη Θύελλα μετά το 63-47 επί των Σουβλέηκερς. Τέλος, ψηλά παρέμειναν και οι C-Drifters, κερδίζοντας με 75-54 τη Havana Rum.

Lazers – Rep-eat 30-64

Η Rep-eat κέρδισε με 30-64 τους Lazers με το ματς να ξεκινά με 1-10 για τους νικητές από τον Κονδύλη και τον Λατανη. Οι Lazers απάντησαν με τον Στεριόπουλο και τον Πιτενη για το 6-12 με τη Rep-eat να απαντά με σερί 0-13 για να φτάσει στο 6-25 στο δεκάλεπτο με τον Λατανη, τον Κακιωνη και τον Μαμάκο. Στη 2η περίοδο ο Καραμπατσάκης με τον Πιτενη απάντησαν και μείωσαν σε 18-25 για τους Lazers μαζί με τον Νικολάου με σερί 12-0, με τον Κασιματη και τον Κακιωνη να κλείνουν το ημίχρονο στο 18-32 για τη Rep-eat. Στην επανάληψη η Rep-eat έφτασε στο 18-42 με 0-17 σερί με σκορ από τον Κακιωνη και τον Νικολόπουλο, με τον Λατανη να γράφει το 20-50 λίγο μετά και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 23-53 από τον Λυμπερη. Ο Γιαννούλης σκόραρε για το 26-53 στο 4ο δεκάλεπτο με τον Καρακώστα να γράφει το 28-59 πριν ο Λατανης κλείσει το ματς στο 30-64 για τη Rep-eat.

Για τους νικητές ο Λατανης είχε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κονδύλης 13 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κακιωνης 12 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Lazers ο Πιτενης είχε 8 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Λυμπέρης 3 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Μαύρη Θύελλα – Σουβλέηκερς 63-47

Η Μαύρη Θύελλα κέρδισε με 63-47 τους Σουβλέηκερς με το ματς να ξεκινά με 7-0 για τους νικητές από τον Αναστασόπουλο και τον Ζήση Δ. για να απαντήσουν οι Σουβλέηκερς με τον Μαργουτα για το 10-4 και να μειώσει σε 12-10 ο Βηχος λίγο μετά. Ο Μαργουτας έγραψε το 16-15, με τον Σταθόπουλο και τον Βαμβακά να σκοράρουν για το 22-16. Ο Εξαρχος με τον Μαργουτα μείωσαν σε 26-23, με τον Κοτσίφη να απαντά και το ημίχρονο να κλείνει στο 31-27 από τον Κωστή. Στην επανάληψη ο Μαυρομάτης μείωσε σε 31-30 αλλά η Μαύρη Θύελλα κράτησε το προβάδισμα και με τον Σταθόπουλο, τον Κούλουμπο και τον Ζήση Γ. έφτασε ως το 42-31. Ο Βήχος απάντησε για το 42-34 με τον Σταματελόπουλο να γράφει το 45-34. Ο Κούλουμπος σκόραρε για το 47-38 στο 30ο λεπτό με τον Μάρκο και τον Βογιατζάκη να γράφουν το 58-41. Ο Σταματελόπουλος με τον Κούλουμπο έφεραν το ματς στο 63-45 με τον Μαργουτα να μειώνει στο τέλος.

Για τους νικητές ο Αναστασόπουλος είχε 8 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα, ο Σταθόπουλος 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Βαμβακάς 7 πόντους και 8 ριμπάουντ. Για τους Σουβλέηκερς ο Μαργουτας είχε 16 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Εξαρχος 11 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Βηχος 7 πόντους και 9 ριμπάουντ.

C-Drifters – Havana Rum 75-54

Οι C-Drifters κέρδισαν τη Havana Rum με 75-54 με το ματς να ξεκινά με 9-3 για τους νικητές από τον Ζαφειράκη και τον Κουτέλα Π. με τη Havana Rum να απαντά για το 9-5 με τον Ραδόπουλο. Ο Ζαφειράκης με τον Κουτέλα Χ. έφεραν το ματς στο 18-7 για να κλείσει ο Αγγελης το δεκάλεπτο στο 22-8. Στη 2η περίοδο ο Μπακαυγάς Α. με τον Παπαδημητρίου μείωσαν σε 22-15 για τη Havana Rum με τον Κουτέλα Π. και τον Κουτέλα Χ. να απαντούν για το 34-17, για να κλείσει ο ημίχρονο στο 40-20 από τον Κατσαρη. Στην επανάληψη ο Κουτέλας Π. με τον Τσαγκουρνο και τον Ζαφειράκη έτρεξαν σερί 18-0 για να φέρουν τον αγώνα στο 58-20. Ο Ραδόπουλος με τον Παπαδημητρίου έφεραν το ματς στο 58-26 για να φτάσει το σερί της η Havana Rum στο 0-11 ως το 58-31 από τον Μπακαυγά Γ. με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 65-35. Στην 4η περίοδο ο Αλεφραγκης με τον Μπακαυγά Γ. μείωσαν σε 67-46 για να απαντήσει ο Κουτέλας Π.. Μετά το 69-51 από τον Ραδόπουλο το ματς έκλεισε από τον Τσαγκουρνο στο 75-54.

Για τους νικητές ο Κουτέλας Χ. είχε 22 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κουτέλας Π. 20 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Αγγελης 9 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Ζαφειράκης 9 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τη Havana Rum ο Ραδόπουλος είχε 19 πόντους, 13 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα, ο Παπαδημητρίου είχε 10 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Μπακαυγάς Α. είχε 8 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Κλαρινογαμπροί 59-47

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν τους Κλαρινογαμπρούς με 59-47 με το ματς να ξεκινά με 6-2 για τους νικητές από τον Νικα, για να απαντήσουν ο Γυπαράκης, ο Μαναζής και ο Γουρνέλος για το 6-11 των Κλαρινογαμπρών. Μετά το καλάθι του Νικα, ο Τζουνάκος έκλεισε την περίοδο στο 12-17 για να γράψει ο Μερτικας το 12-19 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Κουντουρης με τον Σαρικακη μείωσαν σε 20-21, με τους Κλαρινογαμπρούς να κρατούν το προβάδισμα ως το 23-26 από τον Γουρνελο, για να έρθουν ο Νικας με τον Συκαρα για το 28-26, με το ημίχρονο να κλείνει στο 31-28 για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων. Στην επανάληψη ο Σαρικακης με τον Βασιλείου σκόραραν για το 35-28, ενώ μετά την απάντηση του Γουρνέλου, ο Κουντουρης με τον Καλαλε και τον Νικα έγραψαν το 44-31. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 46-33 από τον Διαμαντόπουλο και τον Μαυροειδή, με τους Κλαρινογαμπρούς να μειώνουν σε 46-39 με τον Τζουνακο και τον Μερτικα. Ο Σαρικάκης απάντησε για το 50-39, ενώ μετά το καλάθι του Γουρνελου ο Τσατοβ με τον Κουντουρη έφεραν τον αγώνα στο 55-42. Ο Μαναζης με τον Τζουνακο σκόραραν για το 55-47, με το ματς να κλείνει στο 59-47 από τον Σαρικάκη.

Για τους νικητές ο Νίκας είχε 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Σαρικάκης 14 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κουντουρης 10 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους Κλαρινογαμπρούς ο Γουρνελος είχε 17 πόντους και 20 ριμπάουντ, ο Μαναζης 11 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Τζουνακος 8 πόντους και 3 ριμπάουντ.