Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Συνεχίζεται η μάχη στην τετράδα!

Συνεχίζεται η μάχη στην τετράδα!

Οι C-Drifters κέρδισαν με 76-50 τους Σουβλέηκερς για τη 18η αγωνιστική στον 1ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης», ενώ οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων επικράτησαν με 46-43 της Havana Rum με τρίποντο στην εκπνοή, με τη μάχη στην τετράδα να κρατάει με αμείωτο ενδιαφέρον για την τελική κατάταξη.

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – Havana Rum 46-43

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 46-43 τη Havana Rum με το ματς να ξεκινά με 5-0 για τους νικητές από τον Σαρικάκη και τον Κουντουρη για να απαντήσουν ο Μπακαυγάς Α. με τον Παπαδημητρίου για το 7-5. Η περίοδος έκλεισε από τον Κουντουρη στο 9-5, με τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων να σκοράρουν με τον Σαρικάκη για το 18-6 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Μπακαυγάς Γ. με τον Παπαδημητρίου μείωσαν σε 20-12, ενώ μετά την απάντηση του Κουντουρη ο Μανικας έκλεισε το ημίχρονο στο 22-15. Στην επανάληψη ο Αναστασόπουλος με τον Μανίνα μείωσαν σε 22-19, με τον Σαρικάκη να σκοράρει για το 26-19. Ο Σαρικάκης ξανά ήταν που έφερε τον αγώνα στο 32-21, αλλά ο Μπακαυγάς Γ. και ο Παπαδημητρίου απάντησαν για το 32-25. Η περίοδος έκλεισε από Σαρικάκη και Κουντουρη στο 37-25, με τον Μπακαυγά Α., τον Μανίκα και τον Παπαδημητρίου να σκοράρουν στην 4η περίοδο για να μειώσουν σε 39-36. Ο Σαρικάκης με τον Τσάτοβ έφεραν την ομάδα τους στο 42-36, με τον Μπακαυγά Α. να μειώνει σε 42-41. Ο Μπακαυγάς Γ. ισοφάρισε σε 43-43, αλλά ο Τσάτοβ ήταν που σκόραρε στην εκπνοή για το 46-43 των Παλαίμαχων Άνω Λιοσίων.

Για τους νικητές ο Σαρικάκης είχε 23 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Κουντούρης 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Τσάτοβ 8 πόντους και 13 ριμπάουντ. Για τη Havana Rum ο Μπακαυγάς Α. είχε 11 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Παπαδημητρίου 11 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Μανίκας 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.

Σουβλέηκερς – C-Drifters 50-76

Οι C-Drifters κέρδισαν τους Σουβλέηκερς με 50-76 για να συνεχίσουν να παλεύουν για τη 2η θέση του ομίλου. Το ματς ξεκίνησε με 5-4 για τους Σουβλέηκερς με τον Γιαννικάκη, για να απαντήσουν ο Λαναρας με τον Ζαφειράκη για το 7-12, με τον Μπουρίτη και τον Κουτέλα Χ. να φέρνουν το ματς στο 9-19 στην περίοδο. Στο 2ο δεκάλεπτο οι C-Drifters προηγήθηκαν με 11-27 μέχρι να απαντήσει ο Μοσχίδης, με το ματς να πηγαίνει στο 17-32 και το 19-34 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι C-Drifters προηγήθηκαν με 27-44 και 31-54 στο 30ο λεπτό, για να πάνε στο 31-69 στη συνέχεια. Μετά το 39-67 από τον Κωστή πήγαμε στο 41-76 με τον Τσαγκουρνο και τον Κουτέλα Χ. για να κλείσουν το ματς οι Σουβλέηκερς στο 50-76 με τον Βάσση και τον Γιαννικάκη.

Για τους νικητές ο Κουτέλας είχε 25 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ζαφειράκης 17 πόντους, 3 ασίστ, ο Τσαγκουρνός 12 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Λαναρας 10 πόντους, 12 ριμπάουντ. Για τους Σουβλέηκερς ο Βάσσης είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Γιαννικάκης 13 πόντους, 12 ριμπάουντ.