Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Έκανε το 1-1 η Α.Ε.Π.Ε.!

Έκανε το 1-1 η Α.Ε.Π.Ε.!

Η Α.Ε.Π.Ε. κέρδισε με 54-47 το 2ο παιχνίδι για τη φάση των «16» του Α1 κόντρα στη Victorious για να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1 και να την ωθήσει σε τρίτο παιχνίδι που θα κρίνει ποιος θα περάσει στα προημιτελικά.

Α.Ε.Π.Ε. – Victorious 54-47
(Σκορ σειράς: 1-1)

Το παιχνίδι ξεκίνησε κλειστό και με αρκετά υψηλό σκορ, το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 15-17 για τη Victorious. Οι δυο ομάδες έδωσαν μεγαλύτερη βάρος στην άμυνα στη 2η περίοδο, με το επιμέρους σκορ να είναι 11-9 για την Α.Ε.Π.Ε. για να πάμε έτσι στο 26-26 του ημιχρόνου. Στην 3η περίοδο η Victorious ήταν καλύτερη και κράτησε χαμηλά την αντίπαλό της, για να προηγηθεί με 38-42 στο 30ο λεπτό. Όμως, στο 4ο δεκάλεπτο η Α.Ε.Π.Ε. εξουδετέρωσε με την άμυνά της τη Victorious για να μπορέσει με το επιμέρους 16-5 να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και να φτάσει στη νίκη με 54-47.

Για τους νικητές ο Πρινιωτάκης είχε 12 πόντους και 8 ριμπάουντ. Ο Καμζέλας 10 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Καταραχιάς Α. 9 πόντους, ο Ζαφειρόπουλος 4 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Μυλωνάς 5 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τη Victorious ο Χριστόπουλος είχε 15 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Θεοδωρόπουλος 10 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Τσιάκας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Παγουλάτος 5 πόντους και 5 ριμπάουντ.