Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Ξανά φάιναλ φορ για τους Τριπόντιους!

Ξανά φάιναλ φορ για τους Τριπόντιους!

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν με 63-50 την Oklaχώμα Thunder για να κάνουν το 2-0 στην προημιτελική σειρά του Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» και να πάρουν την πρόκριση για το φάιναλ φορ της λίγκας.

Τριπόντιοι – Oklaχώμα Thunder 63-50
(Σκορ σειράς: 2-0)

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν με 63-50 την Oklaχώμα Thunder για να κάνουν το 2-0 στη σειρά με το παιχνίδι να ξεκινά πολύ καλύτερα για τους νικητές 10-0 από τον Ράλλη και τον Καραδήμα. Μετά το καλάθι της Oklaχώμα Thunder, ο Ράλλης με τον Τσουτη έφεραν τους Τριπόντιους στο 20-2, για να κλείσει η περίοδος στο 23-5 και να σκοράρει ο Τσουτης για το 28-5 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Δαββέτας απάντησε για το 28-8, με τον Τσαφαντάκη και τον Χασιώτη να σκοράρουν για το 35-10. Ο Φασιας σκόραρε για το 35-15, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Καραδήμα στο 37-15. Στην επανάληψη μετά το 39-18 από τον Φασια, ο Παντελέος με τον Καραδήμα έφεραν την ομάδα τους στο 43-18. Ο Χρηστιάς απάντησε για το 44-21, με τον Καραδήμα και τον Τσουτη να φέρνουν τους Τριπόντιους στο 49-21. Ο Χρηστιάς με τον Φασια σκόραραν για το 49-26, με τον πρώτο να κλείνει την 3η περίοδο στο 53-31. Στο 4ο δεκάλεπτο η Oklaχώμα Thunder μείωσε σε 53-36, με τον Χρηστιά να φέρνει λίγο μετά το ματς στο 57-44. Ο Τσουτης με τον Παντελέο κράτησαν την ομάδα τους μπροστά ως το 63-47, για να κλείσει το ματς ο Φασιας στο 63-50.

Για τους νικητές ο Τσουτης είχε 17 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Καραδήμας 16 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ράλλης 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για την Oklaχώμα Thunder ο Χρηστιάς είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Φασιας 15 πόντους, ο Δαββέτας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.