Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Οριακά οι Beer Drinkers, εύκολα ο Ρεμπελιακός!

Οριακά οι Beer Drinkers, εύκολα ο Ρεμπελιακός!

Ο Ρεμπελιακός πήγε στο 2-0 στον 3ο όμιλο του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» κερδίζοντας με 77-34 τη Δουρούτη για τη 2η αγωνιστική. Οι Beer Drinkers επικράτησαν με 52-51 των El Barrio για να κάνουν το 1-0.

Ρεμπελιακός – Δουρούτη 77-34

Ο Ρεμπελιακός κέρδισε με 77-34 τη Δουρούτη με το ματς να ξεκινά με 4-0 από τον Καρρά για να απαντήσει ο Γιαννικάκης για το 4-4. Ο Πλεξουσάκης με τον Σαρρή έφεραν τον αγώνα στο 8-4 με τον Τουλικάρογλου να γράφει το 16-6 για ένα σερί 12-2 του Ρεμπελιακού. Η περίοδος έκλεισε στο 18-11 και η Δουρούτη πήγε στο 18-14 στη 2η περίοδο. Ο Ρεμπελιακός με τον Τάσσιο και τον Τουλικάρογλου απάντησε για το 23-14, ενώ ο Καρράς έφερε το ματς στο 27-17. Η Δουρούτη μείωσε σε 27-22, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Πλεξουσάκη στο 36-22. Στην επανάληψη Ηλιάκης και Λαρεντζάκης έφεραν τον Ρεμπελιακό στο 46-22 με σερί 19-0 για να απαντήσει η Δουρούτη για το 46-26 και να κλείσει ο Ρεμπελιακός το δεκάλεπτο στο 54-26. Στην 4η περίοδο ο Παπασωτηρίου έφερε το ματς στο 56-26, με τον Ρεμπελιακό να φτάνει στο 59-28 και το 66-32 για να κλείσει το ματς στο 77-34.

Για τους νικητές ο Πλεξουσάκης είχε 21 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Τάσσιος 12 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Καρράς 10 πόντους και 6 ασίστ, ο Τουλικάρογλου 10 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ηλιάκης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα και ο Λαρεντζάκης 7 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τη Δουρούτη ο Γεωργακόπουλος είχε 11 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Ζησίδης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ.

Beer Drinkers – El Barrio 52-51

Οι Beer Drinkers κέρδισαν με 52-51 την El Barrio με το ματς να ξεκινά με 3-7 για την El Barrio από τον Νινο και τον Κεραμειδα για να απαντήσουν οι Beer Drinkers με 9-0 σερί με τον Τσιτσο και τον Γκονη Α. για το 12-7. Η 1η περίοδος έκλεισε στο 12-14 από τον Τρωγάδη με τον Αρβανιτάκη να σκοράρει για το 12-16 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Γκονης Ι. ισοφάρισε τον αγώνα σε 17-17, με τον Νινο να απαντά για το 17-22. Ο Κεραμειδας Μ. ήταν που έφερε την ομάδα του στο 22-33 στο ημίχρονο με τον ίδιο και τον Κολιοφώτη Κ. να καταφέρνουν στο 2ο ημίχρονο να γράψουν το 26-38 και το 30-40. Οι Beer Drinkers απάντησαν με 7-0 από τον Αγγλόπουλο και τον Αναγνωστόπουλο για το 37-40, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 38-42. Στην 4η περίοδο ο Σταης ήταν που σκόραρε για το 41-42 με τους El Barrio να απαντούν με τον Κολιοφώτη Σ. για το 41-46. Ο Τσιτσος μείωσε σε 44-46 ενώ μετά το καλάθι του Αρβανιτάκη ο Αναγνωστόπουλος έφερε τον αγώνα στο 48-49. Ο Μαμας απάντησε για το 48-51, αλλά στο τέλος ο Αναγνωστόπουλος με βολές μείωσε σε 50-51 και ο Αγγλόπουλος σκόραρε για το 52-51 και τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Αναγνωστόπουλος είχε 18 πόντους και 4 κλεψίματα, ο Αγγλόπουλος 12 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Τσιτσος 8 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους El Barrio ο Κεραμειδας Μ. είχε 15 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Νινος 9 πόντους, ο Αρβανιτάκης 7 πόντους και 5 ριμπάουντ.