Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Τρεις αήττητοι, 1η νίκη για Paraliers!

Τρεις αήττητοι, 1η νίκη για Paraliers!

Τρεις ομάδες συνεχίζουν αήττητες στον 5ο όμιλο του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά τη 2η αγωνιστική, καθώς ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 53-46 τους Σουβλέηκερς, οι Pick ‘n’ Troll επικράτησαν με 50-45 των Abaleiros, ενώ οι Gademians πήραν με 56-52 το ματς με τους Drafts. Τέλος, 1η νίκη για τους Cleveland Paraliers μετά το 67-37 επί των MyRema State Warriors.

Gademians – Drafts 56-52

Οι Gademians κέρδισαν τους Drafts με 56-52 με το ματς να ξεκινά με 1-12 για τους Drafts με τον Τουση, τον Λακαφωση και τον Ταγαρη για να φέρει το ματς ο Κατσιμιγκος στο 3-15. Η περίοδος έκλεισε στο 6-17 με τον Παπασγουρίδη να απαντά για το 8-17 στο 2ο δεκάλεπτο και τους Gademians να πλησιάζουν στο 13-18 και το 17-20 λίγο μετά. Ο Ζαχαρόπουλος έφερε το ματς στο 19-28, με το ημίχρονο να κλείνει στο 23-30 για τους Drafts. Στην επανάληψη οι Gademians μείωσαν σε 27-32, με τους Drafts να απαντούν με τον Λακαφωση και τον Καουνη για το 27-36 και το 27-39. Οι Gademians με τον Πετρόπουλο μείωσαν σε 35-41 για να κλείσει ο Τακμάκης στο 37-41 το 3ο δεκάλεπτο και οι Gademians να ισοφαρίζουν το ματς, 43-43 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Πετρόπουλος με τον Τακμάκη έφεραν τους Gademians στο 47-44 με τον Κολοβό Η. να απαντά πριν ο Παπασγουρίδης φέρει την ομάδα του στο 49-46. Ο Πετρόπουλος ήταν που σκόραρε για το 55-48 των Gademians που κρατήθηκαν στο προβάδισμα ως το τέλος.

Για τους νικητές ο Ανδρεόπουλος είχε 16 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Πετρόπουλος 13 πόντους και 9 ριμπάουντ, ο Χατζινας 12 πόντους και 7 ριμπάουντ. Για τους Drafts ο Ταγαρης είχε 12 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Καουνης 8 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Ζαχαρόπουλος 8 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Σουβλέηκερς – Γ.Α.Σ.Τ. 46-53

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε με 46-53 τους Σουβλέηκερς με το ματς να ξεκινά με 0-7 για τους νικητές από τον Γρυπαιο, τον Κοντεκάκη και τον Χαλδαίο για να απαντήσουν για το 5-9 ο Κοκοτινης με τον Βασση. Ο Αναστασίνης έφερε τον αγώνα στο 9-12, με τον Κοκοτινη να κλείνει την περίοδο στο 11-12. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Κοντεκάκης με τον Αδαμαντίδη σκόραραν για το 19-24, με τον Βάσση και τον Μαστοράκη να απαντούν για το προσπέρασμα των Σουβλέηκερς, 29-27 ημίχρονο. Στην 3η περίοδο ο Σακαρίδης ισοφάρισε τον αγώνα σε 29-29 με τον Μουζουράκη και τον Σακαρίδη να γράφουν το 34-38 λίγο μετά για να κλείσει ο Κουμουσίδης το δεκάλεπτο στο 36-41. Στην 4η περίοδο οι Σουβλέηκερς με τον Βάσση και τον Κοκοτίνη πλησίασαν σε 45-46 αλλά ο Διαμαντόπουλος με τον Μουζουράκη ήταν που έφεραν την ομάδα τους στο 46-51 για να κλείσει ο Γ.Α.Σ.Τ. το ματς με νίκη.

Για τους νικητές ο Κοντεκάκης είχε 10 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κουμουσίδης 8 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Σακαρίδης 8 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Μουζουράκης 8 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για τους Σουβλέηκερς ο Βάσσης είχε 16 πόντους, ο Μαστοράκης 9 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Abaleiros – Pick ‘n’ Troll 45-50

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 45-50 τους Abaleiros με το ματς να ξεκινά με 9-14 για τους νικητές στο 1ο δεκάλεπτο. Οι Abaleiros απάντησαν στη 2η περίοδο και με 13-6 επιμέρους σκορ κατάφεραν να πάνε στο 22-20, μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο. Στην 3η περίοδο οι Abaleiros έγραψαν ένα 12-10 για να πάνε στο 34-30 με τους Pick ‘n’ Troll να απαντούν στο 4ο δεκάλεπτο με 11-20 επιμέρους σκορ, να προσπερνούν με 43-45 και να παίρνουν τη νίκη με 45-50.

Για τους νικητές ο Χιουτακάκος είχε 18 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο Φουκος 12 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Κατσας 10 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Τσοπανάκης 7 και 7 ριμπάουντ. Για τους Abaleiros ο Παπαθανασίου είχε 13 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Σταμπουρλος 8 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Δρακόπουλος 7 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Cleveland Paraliers – MyRema State Warriors 67-37

Οι Cleveland Paraliers κέρδισαν με 67-37 τους MyRema State Warriors με το ματς να ξεκινά με 4-4 από τον Τσακαρισιάνο και τον Σαραντόπουλο για να τρέξουν σερί 16-0 οι Cleveland Paraliers, ο Αραβανης, ο Φυρος και ο Ντασκας έφεραν το ματς στο 20-4. Ο Τσαντιλης μείωσε με τρίποντο, για να έρθουν ο Ντασκας Φ. με τον Ιωαννίδη για το 28-7. Στη 2η περίοδο ο Σημαντηράκης έγραψε το 32-7, ενώ ο Τσακαρισιάνος σκόραρε για το 35-9. Οι MyRema State Warriors απάντησαν με τον Σαραντόπουλο και τον Πεδακακη για το 35-17, με το ημίχρονο να κλείνει στο 39-19 από τον Σημαντηράκη. Στην επανάληψη οι MyRema State Warriors μείωσαν σε 39-24 με τον Τσαντιλη και τον Ισσαρη, με τον Αραβανη να απαντά για το 43-24. Ο ίδιος με τον Πιτλογλου έφεραν το ματς στο 48-25 με τον Σαραντόπουλο να μειώνει. Οι Cleveland Paraliers με τον Συρμο Ν. έφτασαν στο 51-29, με τους MyRema State Warriors να απαντούν για το 51-33 με τον Πεδακάκη. Ένα 14-0 από τον Ντασκα, τον Φυρο και τον Τσακαρισιάνο έφερε το ματς στο 65-33, με το ματς να κλείνει από Τσαντίλη και Ντασκα στο 67-37.

Για τους νικητές ο Ντάσκας είχε 16 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Τσακαρισιάνος είχε 14 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 τάπες, ο Φυρος 8 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Αραβανης 7 πόντους. Για τους MyRema State Warriors ο Σαραντόπουλος είχε 13 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Τσαντίλης 9 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Ισσαρης 7 πόντους και 9 ριμπάουντ.