Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Αήττητοι Victorious-Zeppelin, νίκη για Τριπόντιους!

Αήττητοι Victorious-Zeppelin, νίκη για Τριπόντιους!

Η Victorious πήγε στο 4-0 μετά το 75-47 επί της Partousan για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου του «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Στο 2-0 οι Zeppelin επικρατώντας με 52-38 του KMC B.C., ενώ οι Τριπόντιοι ανέβηκαν στο 2-2 μετά το 49-39 επί της Boom Shakalaka.

Victorious – Partousan 75-47

Η Victorious κέρδισε με 75-47 την Partousan με το ματς να ξεκινά με 4-4 για να ξεφύγουν οι νικητές με 9-4 στη συνέχεια με τον Νικηφόρο. Ο ίδιος έγραψε το 11-6 για να απαντήσει ο Βλογιαννητης με τον Θεοδωρόπουλο να φέρνει την ομάδα του στο 18-10 για να κλείσει την περίοδο ο Βουρδανος, 18-12. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Τσιάκας έφερε την ομάδα του στο 22-12 με τον Σβαρνια να απαντά για το 22-15. Ο Θεοδωρόπουλος με τον Χριστοδουλόπουλο σκόραραν για το 30-15, ο Φουρναρης Ρ. μείωσε σε 32-19 με τον Αντωνίου να γράφει το 34-19 και το ημίχρονο να κλείνει στο 37-19 για τη Victorious. Στην επανάληψη ο Κωνσταντίνου μείωσε σε 37-21, ο Τσιάκας απάντησε για το 44-25, με τον Θεοδωρόπουλο να σκοράρει για το 50-27. Ο Κωνσταντίνου απάντησε για το 51-34 με τον Νικηφόρο να φέρνει το ματς στο 55-34 και την περίοδο να κλείνει στο 58-36. Στο 4ο δεκάλεπτο η Victorious έφτασε στο 65-36 με τον Σβαρνια να απαντά πριν ο Χατζης με τον Ρατσιάτο γράψουν το 69-38. Ο Βουρδανος μείωσε σε 69-42, με τον Θεοδωρόπουλοα να απαντά και το ματς να κλείνει στο 75-47.

Για τους νικητές ο Θεοδωρόπουλος είχε 29 πόντους, ο Τσιάκας 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Νικηφόρος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για την Partousan ο Βουρδανος είχε 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Σβαρνιας 9 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Φουρναρης Σ. 7 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Zeppelin – KMC B.C. 52-38

Οι Zeppelin κέρδισαν με 52-38 τον KMC B.C. με το ματς να ξεκινά με 0-5 για τον KMC B.C. για να απαντήσουν για το 6-7 οι Zeppelin. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 7-10 με τους Zeppelin να ισοφαρίζουν σε 10-10 και να προσπερνούν με 13-10 στη 2η περίοδο. Ο KMC B.C. απάντησε για το 13-15 και το 15-17 με τους Zeppelin να περνάνε και πάλι μπροστά, 21-17, με το ημίχρονο να κλείνει στο 25-18. Στην επανάληψη η διαφορά μεγάλωσε, 37-18 για τους Zeppelin που το σερί τους έφτασε το 16-0, με τον KMC B.C. να μειώνει σε 38-22 και την 3η περίοδο να κλείνει στο 39-24. Στο 4ο δεκάλεπτο ο KMC B.C. πλησίασε σε 39-28 και 42-30 για να απαντήσουν οι Zeppelin για το 46-30 και το 50-32 με το ματς να κλείνει στο 52-38.

Για τους νικητές ο Τσαντζαλής είχε 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Παπαδάτος 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ανδρεόπουλος 8 πόντους και 5 κλεψίματα. Για τον KMC B.C. ο Μαριολης είχε 9 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κανελλόπουλος 9 πόντους και 3 τάπες.

Boom Shakalaka – Τριπόντιοι 39-49

Οι Τριπόντιοι κέρδισαν την Boom Shakalaka με 39-49 με το ματς να ξεκινά με 0-6 για τους νικητές από τον Χασιώτη και τον Ράλλη για να απαντήσει ο Σπανός. Οι Τριπόντιοι έφτασαν στο 3-12 στη συνέχεια, με τον Χαραλάμπους και τον Σπανό να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 8-14 για την Boom Shakalaka. Στη 2η περίοδο ο Εμμανουηλίδης με τον Τσαφαντάκη και τον Καραδήμα έφεραν την ομάδα τους στο 8-25 με σερί 0-11 για να κλείνει το ημίχρονο ο Ηλιόπουλος Γ. στο 11-25. Στην επανάληψη ο Χαραλάμπους μείωσε σε 15-25 για την Boom Shakalaka με τον Ράλλη να γράφει το 15-29. Ο Κουτσοθανάσης με τον Μητρόπουλο μείωσαν σε 22-31, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Μητρόπουλο στο 26-33 και το -7 για την Boom Shakalaka. Στην 4η περίοδο μετά το 26-35 από τον Εμμανουηλίδη ο Κουτσοθανάσης έφερε την ομάδα του ως το 31-35, για να απαντήσουν ο Τσαφαντάκης με τον Καραδήμα, 31-40. Ο Σπανός μείωσε ξανά, αλλά ένα 0-6 των Τριπόντων από τον Εμμανουηλίδη και τον Καραδήμα τους έφερε στο 33-46 καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη. Ο Χαραλάμπους απάντησε για το 39-46, με το ματς να κλείνει στο 39-49 για τους Τριπόντιους.

Για τους νικητές ο Εμμανουηλίδης είχε 15 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Καραδήμας 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Ράλλης 9 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Τσαφαντάκης 8 πόντους. Για την Boom Shakalaka ο Χαραλάμπους είχε 13 πόντους, ο Κουτσοθανάσης 8 και ο Σπανός 8 πόντους και 2 κλεψίματα.