Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Αήττητοι οι Tragic, 3-1 Κένταυροι και Troll!

Αήττητοι οι Tragic, 3-1 Κένταυροι και Troll!

Οι Orlando Tragic παρέμειναν αήττητοι στον Β όμιλο του Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» μετά την 4η αγωνιστική κερδίζοντας με 84-59 τη Δουρούτη. Νίκη και 3-1 για τους Κένταυρους επί των Lazer με 44-32, ενώ οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 55-34 τους Filoiadelfia 76ers. Τέλος, οι Heat B.C. κέρδισαν με 58-43 τους Chicago Tools για το 2-2 στο γκρουπ.

Orlando Tragic – Δουρούτη 84-59

Οι Orlando Tragic κέρδισαν τη Δουρούτη με 84-59 για να μείνουν πρώτη και μόνοι αήττητοι στο γκρουπ. Το ματς ξεκίνησε με 2-4 για τη Δουρούτη από τον Γιαννικάκη και τον Ζησίδη, για να απαντήσουν για το 6-4 ο Μπελεχάκης με τον Ριγόπουλο. Ο Ζησίδης ισοφάρισε, ο Λαδακης σκόραρε για τη Δουρούτη, με τον Μπελεχάκη, τον Αρχοντόπουλο και τον Ματσουκατωφ να απαντούν για το 18-8 των Orlando Tragic. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 20-11 για τους Orlando Tragic από τον Ματσουκατωφ, με τον Μπελεχάκη και τον Ριγόπουλο να φτάνουν το σερί της ομάδας τους στο 14-0 στη 2η περίοδο, 32-11. Ο Φιλιας σκόραρε για το 35-16, με τον Ζησιδη να φέρνει το ματς στο 38-21 λίγο μετά. Ο Ματσουκατωφ ανέβασε και πάλι τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους, 46-24, με τον Ανδρεάδη να κλείνει το ημίχρονο στο 48-24. Στην επανάληψη ο Τριανταφυλλίδης σκόραρε για το 50-24, με τον Φιλια και τον Μπακελα να απαντούν για το 50-31 με 0-7 για τη Δουρούτη. Οι Orlando Tragic με τον Ριγόπουλο πήγαν στο 56-31, με τον Μπακελα και τον Γιαννικάκη να φέρνουν το ματς στο 58-38. Το 4ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Μπελεχάκη, 61-38, για να απαντήσουν Γιαννικάκης και Ζησιδης, 61-44. Ο Ανδρεάδης με τον Ματσουκατωφ έφεραν τον αγώνα στο 68-44, ο Φιλιας απάντησε για το 68-49 με τον Αρχοντόπουλο να γράφει το 73-50. Ο Φίλιας έφερε τον αγώνα στ 74-57, ο Μπελεχάκης απάντησε για το 81-59 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Μπελεχάκης είχε 25 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ματσουκατωφ 23 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ριγόπουλος 16 πόντους, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Αρχοντόπουλος 10 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για τη Δουρούτη ο Ζησιδης είχε 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Γιαννικάκης 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 3 τάπες, ο Φιλιας 13 πόντους, 6 ασίστ, ο Μπακελας 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.

Κένταυροι – Lazer 44-32

Οι Κένταυροι κέρδισαν τους Lazer με 44-32 με το ματς να ξεκινά με 4-4 και 7-6 από τον Τσιοτσιος και τον Ηγουμενο. Ο Κορδαλης με τον Κριτουλη έφεραν το ματς στο 12-6 με τον Τσιοτσιο να γράφει το 15-8 και τον Σκλαβουνο με τον Τσιοτσιο να φτάνουν την ομάδα τους ως το 24-8. Η 2η περίοδος άνοιξε από τον Αντιπαριώτη στο 24-10 με τους Κένταυρους να τρέχουν σερί 9-1 στη συνέχεια με τον Σκλαβουνο, τον Τσιοτσιο και τον Λουρανδάκη ως το ημίχρονο, 33-11. Στην επανάληψη ο Κανακης με τον Σκλαβουνο έφεραν την ομάδα τους στο 37-13, για να απαντήσουν οι Lazer για το 37-17 στο τέλος της 3ης περιόδου με τον Αντιπαριώτη και τον Ηγουμενο. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Ροζος με τον Κορδαλη και τον Τσιοτσιο έφεραν τους Κένταυρους ως το 44-17, με το ματς να κλείνει με τους Lazer να τρέχουν σερί 0-15 για να μειώσουν στο τελικό 44-32 με τον Αντιπαριώτη, τον Ντραγκοτι, τον Κοκκαλακη και τον Γιαννόπουλο.

Για τους νικητές ο Τσιότσιος είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Σκλαβουνος 8 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κορδαλης 6 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Lazer ο Αντιπαριώτης είχε 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Ηγουμενος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Γιαννόπουλος 5 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Filoiadelfia 76ers – Pick ‘n’ Troll 34-55

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 34-55 τους Filoiadelfia 76ers με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τους Filoiadelfia 76ers με τον Ζιαγκα, για να απαντήσουν Χιουτακάκος και Μουκοβινας για το 7-6. Ο Βαφειαδης κράτησε μπροστά την ομάδα του ως το 11-6 για να κλείσει ο Τσοπανακης Γ. το δεκάλεπτο στο 11-12 για τους Pick ‘n’ Troll. Στη 2η περίοδο οι Pick ‘n’ Troll προηγήθηκαν με 11-15 για να απαντήσουν ο Λουγιακης και Βαφειαδης για το 14-15. Ο Μουκοβινας με τον Πλιαχτουρα απάντησαν για το 14-24 της ομάδας τους με 0-9 σερί, με τον Πλιαχτουρα να γράφει και το 16-26 λίγο μετά. Ο Καραφυλλίδης μείωσε στους 7, με τον Καραπαναγο να γράφει το 21-31. Το ημίχρονο έκλεισε με buzzer beater από τον Μουκοβινα, για να φέρει ο Τσοπανάκης Γ. την ομάδα του στο 23-36 στην 3η περίοδο. Ο Λουγιακης με τον Καραφυλλίδη απάντησαν για το 27-36, αλλά ένα 0-19 από τους Pick ‘n’ Troll ήταν που έκρινε οριστικά τον αγώνα. Ο Πλιαχτουρας με τον Κατσα και τον Φουκο έφεραν το ματς στο 29-55 στην 4η περίοδο, με τον Πριτσιουλη και τον Καραφυλλίδη να σκοράρουν για το τελικό 34-55.

Για τους νικητές ο Πλιαχτουρας είχε 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Μουκοβινας 14 πόντους, ο Κατσας 7 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Χιουτακάκος 5 πόντους, 15 ριμπάουντ. Για τους Filoiadelfia 76ers ο Ζιαγκας είχε 9 πόντους, ο Καραφυλλίφης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Λουγιακης 6 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ.

Chicago Tools – Heat B.C. 43-58

Οι Heat B.C. κέρδισαν τους Chicago Tools με 43-58 με το ματς να ξεκινά με 5-2 και 9-7 για τους Chicago Tools, πριν οι Heat B.C. ισοφαρίσουν σε 11-11 και πάρουν προβάδισμα με 11-16 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Heat B.C. προηγήθηκαν με 13-21 για να δουν τους αντιπάλους τους να απαντούν για το 16-21. Η διαφορά στη συνέχεια ανέβηκε πάνω από τους 10 πόντους, με 0-10 σερί για τους Heat B.C. πήγαμε στο 16-31, για να απαντήσουν οι Chicago Tools για το 18-31 και να κλείσει το ημίχρονο στο 18-34. Στην επανάληψη οι Chicago Tools σκόραραν για το 20-35 με τους Heat B.C. να απαντούν για το 22-42. Στο 26-42 πλησίασαν οι Chicago Tools που μπόρεσαν μετά το 26-45 να φτάσουν ως το 33-45 και το -12 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο το ματς πήγε από το 35-50 στο 41-50 για μονοψήφια διαφορά μετά από αρκετή ώρα, αλλά οι Heat B.C. αντέδρασαν σωστά και κατάφεραν να ξεφύγουν και πάλι, 41-58, λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Αρβανιτάκης είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Γιορνταμηλακης 11 πόντους, ο Χατζησομπανης 11 πόντους, 14 ριμπάουντ. Για τους Chicago Tools ο Μιχαλόπουλος είχε 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Σταματόπουλος 11 πόντους, 14 ριμπάουντ.

KMC B.C. – One Love B.C.

Ο αγώνας θα προστεθεί στο παρόν άρθρο μετά που θα δημοσιευτούν τα στατιστικά του.