Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Στα προημιτελικά οι Heat B.C.!

Στα προημιτελικά οι Heat B.C.!

Οι Heat B.C. κέρδισαν με 49-41 τον KMC B.C. για τους «16» του Prime Cup του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» για να πάρουν την πρόκριση για την οκτάδα, όπου θα αντιμετωπίσουν το νικητή του Miners-Superhonics για την πρόκριση στην τετράδα!

Heat B.C. – KMC B.C. 49-41

Οι Heat B.C. κέρδισαν τον KMC B.C. με 49-41 με το ματς να ξεκινά καταπληκτικά για τους νικητές που προηγήθηκαν με 10-0 στο ξεκίνημα με τον Γιορνταμηλάκη και τον Νικολάου. Το σερί διέκοψε ο Παλλας για το 10-1, με τον Νικολάου να κλείνει το δεκάλεπτο στο 12-1. Στη 2η περίοδο ο Αρβανιτάκης έφερε την ομάδα του στο 15-3, με τον Σπανό και τον Μαριολη να απαντούν για το 15-7. Ο Κοκκαλιδης με τον Αρβανιτάκη σκόραραν για το 20-7, με τον Νικολάου να φέρνει τον αγώνα στο 22-9. Ο Κανελλόπουλος απάντησε, με τον Γιονταμηλάκη και τον Παλλα να κλείνουν το ημίχρονο στο 27-13. Στην επανάληψη ο Ντουνης μείωσε σε 27-15, με τον Μανισαλη και τον Αρβανιτάκη να απαντούν για να φέρει το ματς στο 36-17 ο Χατζησομπανης. Ο Σπανός μείωσε, με τον Χαραλαμπαξης να σκοράρει για το 36-22. Ο Μανισαλης έγραψε το 38-22, για να κλείσει ο Σπανός την 3η περίοδο στο 38-24. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κοκκαλιδης σκόραρε για το 41-24, με τον Σπανό να μειώνει. Ο ίδιος με τον Πυργιερη και τον Μαριολη μείωσαν σε 43-34 με 2-10 σερί για την ομάδα τους. Ο Χατζησομπανης απάντησε για το 46-34, με τον Σπανό και τον Κανελλόπουλο να φέρνουν τον αγώνα στο 47-41 λίγο πριν το τέλος και το ματς να κλείνει από τον Γιορνταμηλάκη.

Για τους νικητές ο Γιορνταμηλάκης είχε 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Αρβανιτάκης 9 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες. Για τον KMC B.C. ο Σπανός είχε 15 πόντους, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κανελλόπουλος 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.