Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2010-11 / Τέλος κανονικής περιόδου με 6ους τους εBEERους! – Το διάγραμμα των πλέι οφς!

Τέλος κανονικής περιόδου με 6ους τους εBEERους! – Το διάγραμμα των πλέι οφς!

Στα δύο ματς που απέμεναν για το τέλος της κανονικής περιόδου στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, η ΑΕΠΕ κέρδισε το Sport Coffee me 51-38 και οι εBEERοι το Sport Coffee δύσκολα με 41-40 για να πάρουν οι εBEERοι την 6η θέση και να στείλουν τους Spyzz στον έξτρα γύρο εναντίον του Sport Coffee.

Έτσι, η τελική κατάταξη και τα ζευγάρια των πλέι οφς έχουν ως εξής (στην παρένθεση η κατάταξη της ομάδας στην κανονική περίοδο):

Αγώνας 1: (8) Τιρινίνι – (9) Νικηφόρος

Δείτε στο τέλος του άρθρου το πλήρες διάγραμμα των πλέι οφς.

Στην 3η περίοδο κρίθηκε το ματς της ΑΕΠΕ με το Sport Coffee. Ως τότε οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το ματς να είναι στο 9-9 στο πρώτο δεκάλεπτο και 23-20 στο ημίχρονο για την ΑΕΠΕ που είχε 6 διαφορετικούς σκόρερ ως τότε και τον Γιαννακόπουλο στους 8 πόντους. Απ’ την άλλη ο Αποσκίτης ήταν στους 8 πόντους κι αυτός.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ΑΕΠΕ έβαλε 17 πόντους και κράτησε το Sport Coffee στους 8 για να μπορέσει να ανεβάσει τη διαφορά στους 12 (40-28) και να πλησιάσει στη νίκη. Μοιρασμένο ήταν το 4ο δεκάλεπτο, αλλά η διαφορά δεν έπεσε ως το τελικό 51-38.

Από τους νικητές ο Γιαννακόπουλος είχε 12 πόντους, ο Κανζέλας 10, ο Γυφτόκωστας 8 και ο Καταραχιάς Θ. επίσης 8. Από το Sport Coffee ο Αποσκίτης είχε 11 πόντους και οι Κλαδής, Γαλέος, Μανώλης από 7.

Ντέρμπι ήταν το ματς των εBEERων με το Sport Coffee κρατώντας τους… Spyzz σε αγωνία ως το φινάλε. Στο πρώτο δεκάλεπτο το Sport Coffee προηγούταν με 11-14 με τον Αποσκίτη να έχει 6 πόντους, όσους και ο Αντωνάτος. Το ματς πήγε στο 21-21 στο ημίχρονο με τον Αλεβίζο να φτάνει τους 8 πόντους για τους εBEERους, οι οποίοι πήραν μικρή διαφορά 7 πόντων (34-27) στην 3η περίοδο με τον Ζώτο να κυριαρχεί στις ρακέτες. Στο 4ο δεκάλεπτο το Sport Coffee πλησίασε, έφτασε με τον Κλαδή να σκοράρει 9 συνεχόμενους πόντους σε απόσταση αναπνοής, αλλά δεν μπόρεσε να κερδίσει με τον Ζώτο να πετυχαίνει το καλάθι της ομάδας του που της έδωσε τελικά τη νίκη.

Από τους νικητές ο Αλεβίζος είχε 15 πόντους και ο Ζώτος 13, ενώ από το Sport Coffee ο Αντωνάτος είχε 11 πόντους, ο Κλαδής επίσης 11 και ο Αποσκίτης 10.

εBEERοι – Sport Coffee 41-40

εBEERοι (Ζώτος): Ρήγας 4, Ζώτος 13, Χριστοδουλάκης 4, Ανδρουλάκης, Χρηστάκος, Σταθόπουλος 5, Αλεβίζος 15.

Sport Coffee: Αντωνάτος 11, Μπικάκης, Μανώλης, Γαλαίος 6, Κώνστας 2, Αποσκίτης 10, Κλαδής 11.

ΑΕΠΕ – Sport Coffee 51-38

ΑΕΠΕ: Γυφτόκωστας 8, Ζαφειρόπουλος 5, Κανζέλας 10, Γιαννακόπουλος 12, Καταραχιάς Θ. 8, Καταραχιάς Α. 2, Σταυρόπουλος 6.

Sport Coffee: Αντωνάτος 5, Μπικάκης, Μανώλης 7, Γαλέος 7, Κώνστας 1, Δούλος, Αποσκίτης 11, Κλαδής 7.

Το διάγραμμα των πλέι οφς (κάντε κλικ στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος):

Τρίτη θέση για Net! – Τελική κατάταξη

Την 3η θέση στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα κατέκτησαν οι Nothing But Net, μετά τη νίκη τους …