Home / NBA / Μπουνιά πανηγυρισμού Μπούζερ κατά διαιτητή!

Μπουνιά πανηγυρισμού Μπούζερ κατά διαιτητή!

Οι Σικάγο Μπουλς έπαιζαν εκτός έδρας με τους Μάβερικς και το παιχνίδι ήταν από νωρίς «καυτό». Ο Κάρλος Μπούζερ με 3 λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου και με το σκορ στο 45-45, σκοράρει καλάθι και φάουλ και μετά το πανηγυρίζει… ρίχνοντας μπουνιά στον διαιτητή Ντάνι Κρόφορντ που ήταν δίπλα του και του σφύριξε το υπέρ του φάουλ!

Προφανώς κατά λάθος, αλλά ο Ντάνι Κρόφορντ ήταν στο λάθος μέρος τη λάθος ώρα και την «έφαγε» γεμάτη (στο ριπλέι φαίνεται καθαρά η φάση):

Βέβαια, αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που παίκτες γρονθοκοπεί διαιτητή εν ώρα πανηγυρισμών. Ο πρώτος διδάξας ήταν ο Πολ Πιρς. Και μάλιστα σε τελικούς. Και μάλιστα με μπουνιά στο πρόσωπο:

1-0 με strength in numbers!

Η σειρά των τελικών του NBA και μπορούμε όλοι να απολαύσουμε μπάσκετ, να πούμε και …