Home / ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ / Ο ορισμός του «έχασαν από τα αποδυτήρια»!

Ο ορισμός του «έχασαν από τα αποδυτήρια»!

Υπάρχουν φορές που λέμε ότι μια ομάδα χάνει από τα αποδυτήρια. Στο ματς της Παρτιζάν με την Μπαρτσελόνα για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκας αυτό έγινε πράξη. Θύματα οι 8.000 οπαδοί της Παρτιζάν στις εξέδρες. Θύτης ο Χούαν Κάρλος Ναβάρο.

Όλα άρχισαν σχεδόν 39 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα και τελείωσαν ένα λεπτό αργότερα. Σε αυτό το λεπτό ο Ναβάρο είχε βάλει 21 συνεχόμενα τρίποντα στην προθέρμανση, με τον κόσμο στις εξέδρες να αποδοκιμάζει όλο και πιο έντονα, αλλά τον Ισπανό να τους… κόβει τα πόδια. Μετά το 13ο τρίποντο στο γήπεδο γίνεται «χαμός» από τις αποδοκιμασίες, αλλά ο Ναβάρο δεν χαμπαριάζει.

Η Μπαρτσελόνα κέρδισε 64-82 το ματς με τον Ναβάρο να έχει 5 πόντους σε 17 λεπτά. Δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω, είχε πάρει την πρώτη νίκη ψυχολογίας από το ζέσταμα.