Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Ζωντανοί οι Pick ‘n’ Troll στη μάχη της πρόκρισης!

Ζωντανοί οι Pick ‘n’ Troll στη μάχη της πρόκρισης!

Οι Pick ‘n’ Troll έμειναν ζωντανοί στη μάχη της πρόκρισης στα νοκ άουτ από τον 4ο όμιλο του Challenge League στο «Πάνος Ζαχαρογιάννης» κερδίζοντας με 49-45 τους Κένταυρους για τη 16η αγωνιστική. Πλέον, ισοβαθμούν με τον Γ.Α.Σ.Τ. που ηττήθηκε με 56-48 από τον Ατρόμητο Αιγάλεω, ο οποίος παρέμεινε μόνος πρώτος στον όμιλο. Νίκη για τους Rocks B.C. με 69-55 κόντρα στους Filoiadelfia 76ers, για να παραμείνουν στην πρώτη τριάδα, ενώ η X-Team κέρδισε με 51-34 τους Halia Mavericks για να πάει στις 5 νίκες.

Κένταυροι – Pick ‘n’ Troll 45-49

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν με 45-49 τους Κένταυρους με το ματς αν ξεκινά με 2-4 και 4-7 για τους νικητές από τον Χιουτακάκο. Ο Δερματινος ισοφάρισε με τον Τσοπανάκη Ν. να γράφει το 11-11, για να κλείσει η περίοδος στο 13-13. Ο Τσοπανάκης Γ. σκόραρε για το 13-15, με τους Κένταυρους να περνούν μπροστά και τον Κορδονούρη να γράφει το 24-21 στο ημίχρονο. Οι Κένταυροι έφτασαν στο 26-21 και το 28-23 στην επανάληψη με τον Παππά, για να απαντήσει ο Χιουτακάκος. Ο Παχτιτης σκόραρε για το 32-25, με τον Σταυρακα να μειώνει σε 34-31 και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 37-33. Στην 4η περίοδο οι Κένταυροι έφτασαν στο 41-33, με τους Pick ‘n’ Troll να αντιδρούν και να τρέχουν σερί 0-10 με τον Χιουτακάκο, τον Κατσα και τον Τσοπανάκη Γ. για το 41-43. Ο Παππάς ισοφάρισε σε 43-43, αλλά ο Χιουτακάκος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 43-45, για να πάρουν οι Pick ‘n’ Troll τη νίκη με 45-49.

Για τους νικητές ο Χιουτακάκος είχε 25 πόντους, 24 ριμπάουντ, ο Κατσας 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Κένταυρους ο Παππάς είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Κορδονουρης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ.

Ατρόμητος Αιγάλεω – Γ.Α.Σ.Τ. 56-48

Ο Ατρόμητος Αιγάλεω κέρδισε με 56-48 τον Γ.Α.Σ.Τ. με το ματς να ξεκινά με 3-6 για τον Γ.Α.Σ.Τ. για να απαντήσει ο Ατρόμητος Αιγάλεω για το 21-6 με σερί 18-0. Η περίοδος έκλεισε στο 21-9 με τον Γ.Α.Σ.Τ. να πλησιάζει ως το 21-16 με δικό του 0-10 στο 2ο δεκάλεπτο, πριν ο Ατρόμητος Αιγάλεω φτάσει στο 26-19 και το 28-20. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 33-22 για τον Ατρόμητο Αιγάλεω που πήγε στο 36-22 στην επανάληψη. Μετά το 38-26 ο Ατρόμητος Αιγάλεω έφτασε στο 45-26. Ο Γ.Α.Σ.Τ. απάντησε για το 47-34, με την 3η περίοδο να κλείνει στο 51-36 και τον Ατρόμητο Αιγάλεω να φτάνει στο 54-36 στο 4ο δεκάλεπτο. Από το 56-38 πήγαμε στο 56-48 στο τέλος, με 0-10 του Γ.Α.Σ.Τ. ως τη λήξη του ματς.

Για τους νικητές ο Τζοβαρας είχε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τσουνιας 16 πόντους, ο Παπαχρήστου 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τον Γ.Α.Σ.Τ. ο Κοντεκάκης είχε 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Διαμαντόπουλος 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.

Filoiadelfia 76ers – Rocks B.C. 55-69

Οι Rocks B.C. κέρδισαν με 55-69 τους Filoiadelfia 76ers με το ματς να ξεκινά με 0-5 και 2-10 από τον Παπαδάκη και τον Μποτοζή. Ο Λουγιακης απάντησε για το 6-10 με τον Κονδυλη να σκοράρει για το 6-15 και το 9-17. Ο Διαμαντης μείωσε σε 11-17 και ο Παλλας έγραψε το 17-22 με τον Μποτοζή να σκοράρει για το 21-27. Ο Ζιαγκας Α. και ο Μπελιώτης έφεραν το ματς στο 23-27 και το 25-31 με το ημίχρονο να κλείνει στο 25-33. Στην επανάληψη, μετά το 29-35 από τον Ζιάγκα Α. ο Μποτοζής με τον Κονδύλη και τον Χατζηστρογγόλη έφεραν το ματς στο 29-44 για να γράψει το 29-46 ο Παπαευαγγέλου. Η διαφορά ανέβηκε πάνω από τους 20 πόντους στο τέλος της περιόδου, με τον Μπελιώτη και τον Διαμαντή να μειώνουν σε 41-57 και 47-61. Ο Μποτοζής κράτησε την ομάδα του ως το 50-69, με τον Μπελιώτη να κλείνει τον αγώνα στο 54-69.

Για τους νικητές ο Μποτοζής είχε 29 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Παπαευαγγέλου 12 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κονδύλης 9 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Filoiadelfia 76ers ο Διαμαντής είχε 19 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Μπελιώτης 16 πόντους και 4 ριμπάουντ.

.

X-Team – Halia Mavericks 51-34

Η X-Team κέρδισε με 51-34 τους Halia Mavericks με το ματς να ξεκινά με 12-0 για τους νικητές με Κουτρη, Νάσσιο και Δεληνταδάκη, για να απαντήσει ο Κυριαζόπουλος. Ο Κουτρης έφερε το ματς στο 15-2, με τον Κλιμαντήρη και τον Αγγελιδέλη να σκοράρουν για το 17-8. Η περίοδος έκλεισε στο 20-9 από τον Βουλγαρη, με τον Κουτρη και τον Μουταφη να φέρνουν το ματς στο 25-8 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Αγγελιδέλης απάντησε για το 26-11 και το 28-14, με τον Νάσσιο και τον Κουτρη να κλείνουν το ημίχρονο στο 35-15. Στην επανάληψη ο Χριστοδουλάκης με τον Αγγελιδέλη μείωσαν σε 36-22, αλλά ο Βασιλούνης με τον Μουταφη έφεραν το ματς στο 42-22. Ο Κληρονόμος έκλεισε την περίοδο στο 42-27, με τον Χριστοδουλάκη να γράφει το 42-30. Ο Μουτάφης με τον Κουτρη σκόραραν για το 48-30, με τον πρώτο να γράφει και το 51-32, με το παιχνίδι να κλείνει από τον Αγγελιδέλη.

Για τους νικητές ο Κουτρης είχε 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Μουταφης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Νάσσιος 8 πόντους, 12 ριμπάουντ. Για τους Halia Mavericks ο Αγγελιδέλης είχε 17 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Κυριαζόπουλος 6 πόντους και 10 ριμπάουντ.