Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Συνεχίζουν οι Run ‘n’ Gun, περιμένουν οι Hoopers!

Συνεχίζουν οι Run ‘n’ Gun, περιμένουν οι Hoopers!

Οι Run ‘n’ Gun έφτασαν στο 25-0 στο πρωτάθλημα μετά τη νίκη τους με 81-63 επί των Faiters στον 3ο όμιλο του Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης», μαζί και με την κατοχύρωση του 68-47 στον αγώνα τους με τους Αστέρες B.C.. Οι Red Hot Chili Hoopers περιμένουν τα δυο τελευταία ματς στον όμιλο ανάμεσα για τους Αστέρες B.C. για να δουν αν θα τερματίσουν 3οι ή 4οι, αφού οι Byron Celtics τους κέρδισαν με 56-54 στο μεταξύ τους παιχνίδι και τους έστειλαν στο 10-6.

Byron Celtics – Red Hot Chili Hoopers 56-54

Οι Byron Celtics κέρδισαν με 56-54 τους Red Hot Chili Hoopers κλείνοντας τη σεζόν στο 9-7 στον όμιλο, τερματίζοντας στην 5η θέση του. Το ματς ξεκίνησε με 2-7 για τους Red Hot Chili Hoopers από τον Φραγκογιάνη και τον Βενέτη, με τον Σαχινίδη να απαντά. Ο Μποτσάκος σκόραρε για το 4-11, με τον Φραγκογιάννη να κλείνει την περίοδο στο 6-13. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Red Hot Chili Hoopers έφτασαν στο 6-22 με τον Φραγκογιάννη και τον Μποτσάκο, για να απαντήσει ο Αγγελόπουλος για το 9-22. Ο Σακλαρίδης απάντησε για το 11-27 με τον Κυριάκογλου να σκοράρει για το 13-32, με τον Αγγελόπουλο να κλείνει το ημίχρονο στο 17-33. Στην επανάληψη ο Σακλαρίδης έφερε τον αγώνα στο 17-37, με τους Byron Celtics να απαντούν με 11-0 σερί από τον Λεπτάκη, τον Γιουβεντίδη και τον Σαχινίδη για να πλησιάσουν σε 28-37. Μετά την απάντηση του Κεφαλόπουλου ο Γιουβεντίδης με τον Μανιατόπουλο έκλεισαν την 3η περίοδο στο 34-39. Στο 4ο δεκάλεπτο οι Byron Celtics πλησίασαν σε 38-39 με τον Μανιατόπουλο, γράφοντας ένα 21-2 σερί, για να απαντήσουν ο Μποτσάκος και ο Σακλαρίδης για το 41-43 και το 43-45. Ο Σαχινίδης ισοφάρισε, ενώ με τον Γιουβεντίδη και τον Σαχινίδη οι Byron Celtics έτρεξαν ένα 8-0 λίγο μετά για να φτάσουν στο 54-47. Ο Σακλαρίδης απάντησε με τον Σαχινίδη να φέρνει το ματς στο 56-50 και τους Red Hot Chili Hoopers να μειώνουν στο τέλος σε 56-54 αλλά να μην καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη.

Για τους νικητές ο Σαχινίδης είχε 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Γιουβεντίδης 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Αγγελόπουλος 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μανιατόπουλος 10 πόντους και 4 ριμπάουντ. Για τους Red Hot Chili Hoopers ο Μποτσάκος είχε 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Φραγκογιάννης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σακλαρίδης 10 πόντους.

Faiters – Run ‘n’ Gun 63-81

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν τους Faiters με 63-81 με το ματς να ξεκινάει με 7-2 για τους Faiters από τον Κοντινο για να απαντήσουν ο Περρης με τον Αντωνίου. Ο Πανδής έφερε το ματς στο 7-9, με τον Κοντινο και τον Καραλή να γράφουν το 10-13. Ο Κοντινος με τον Φιλακουρίδη σκόραραν για το 16-15, ο Κολλας έγραψε τα 19-17 με την περίοδο να κλείνει στο 19-19. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Δουκλιας με τον Κολλα έφεραν το ματς στο 24-21, με τον Κολλα και τον Καφφετζακη να γράφουν το 28-23. Οι Run ‘n’ Gun απάντησαν με σερί 0-15 με τον Μόντι, τον Πανδή και τον Παράσχο για να φτάσουν στο 28-38. Το ημίχρονο έκλεισε στο 30-40 από τον Ρήγα με τον Κοντινο και τον Χιώτη να σκοράρουν για το 34-46 λίγο μετά. Ο Δουκλειας με τον Ανδριώτη έφεραν το ματς στο 37-46 και το 39-50, με τον Πανδή και τον Μόντι να απαντούν για το 41-57 και τον Χιώτη να γράφει το 43-63. Ο Καφφετζάκης με τον Κολλα μείωσαν σε 53-63 στο τέλος της 3ης περιόδου, αλλά ο Πανδής με τον Αντωνίου σκόραραν για το 53-70. Ο Καφφετζάκης με τον Κολλα απάντησαν για το 58-72, με τον Πανδή και τον Αντωνίου να κλείνουν το ματς στο 63-81.

Για τους νικητές ο Πανδής είχε 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Χιώτης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Αντωνίου 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μόντι 12 πόντους, ο Παράσχος με τον Καραλή από 10 πόντους. Για τους Faiters ο Κολλας είχε 19 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κοντινός 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Καφφετζάκης με τον Δουκλια από 10 πόντους.

Αστέρες B.C. – Run ‘n’ Gun 47-68

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν με 47-68 τους Αστέρες B.C. σε έναν αγώνα που διακόπηκε 7 λεπτά πριν το τέλος του. Το ματς ξεκίνησε μ3 -9 και 5-13 για τους νικητές που έφτασαν στο 8-18, πριν απαντήσουν οι Αστέρες B.C. για το 12-19. Η πρώτη περίοδος έκλεισε στο 14-25, με τους Run ‘n’ Gun να πηγαίνουν στο 16-29 στο 2ο δεκάλεπτο. Οι Αστέρες B.C. απάντησαν για το 19-29, με τους Run ‘n’ Gun να πηγαίνουν στο 19-35 και το 23-43. Το ημίχρονο τελείωσε στο 27-44 με τους Αστέρες B.C. να πλησιάζουν στο 29-44 στην 3η περίοδο. Μετά το 30-48 οι Αστέρες B.C. έτρεξαν σερί 8-0 για να μειώσουν σε 38-48 αλλά μετά το 40-50 οι Run ‘n’ Gun έφτασαν στο 43-63 με 3-13 σερί, με το ματς να διακόπτεται στο 47-68 και να κλείνει με αυτό το σκορ.

(Την ώρα ανάρτησης του άρθρου δεν είχαν δημοσιευτεί τα στατιστικά αγώνα.)