Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2014-15 / Στο 1-0 οι C-Drifters!

Στο 1-0 οι C-Drifters!

Οι C-Drifters κέρδισαν με 64-60 τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων για να κάνουν το 1-0 στην προημιτελική σειρά του Challenge League του «Πάνος Ζαχαρογιάννης».

Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων – C-Drifters 60-64
(Σκορ σειράς: 0-1)

Οι C-Drifters κέρδισαν τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων με 60-64 με το ματς να ξεκινά με 0-6 για τους νικητές από τον Κουτέλα Χ. και τον Κουτέλα Π. για να απαντήσει ο Σαρικάκης. Ο Βασιλείου έφερε τον αγώνα στο 6-8, με τον Σαρικάκη να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του, 9-8. Ο ίδιος με τον βασιλείου έγραψαν το 14-10, πριν ο Μπουρίτης με τον Μενιδιάτη απαντήσουν για το 14-20 των C-Drifters στο δεκάλεπτο. Στην 2η περίοδο ο Σαρικάκης με τον Κοσμίδη σκόραραν για το 18-20 με τον Μενιδιάτη να σκοράρει για το 18-23. Οι C-Drifters ανέβασαν τη διαφορά, 21-31 με τον Κουτέλα, τον Μπουρίτη και τον Γιοβάνη, για να απαντήσει ο Μπακοδημος για το 25-33, με τον Κοσμίδη να κλείνει το ημίχρονο στο 27-35. Στην 3η περίοδο ο Μενιδιάτης έφερε την ομάδα του στο 29-39 με τον Κουτέλα Χ. να σκοράρει για το 29-44. Ο Κοσμίδης απάντησε και ο Βασιλείου μείωσε σε 36-44. Ο Κουτέλας Π. με τον Μενιδιάτη ξανάφεραν τους C-Drifters σε διψήφια διαφορά, 39-52, με τον Τσάτοβ να απαντά για το 46-52 της περιόδου. Ο Κοσμίδης μείωσε σε 48-52, με τον Μπουρίτη να ανεβάζει τη διαφορά και τον Μπακοδημο να απαντά για το 53-57. Ο Γιοβάνης σκόραρε για το 52-61 με τους C-Drifters να φτάνουν στο 54-62 λίγο μετά. Ο Σαρικάκης μείωσε σε 57-62, ο Βασιλείου έγραψε το 60-63, αλλά ο Κουτέλας Π. με 1/2 βολές έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, 60-64.

Για τους νικητές ο Κουτέλας Χ. είχε 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Μενιδιάτης 15 πόντους, 18 ριμπάουντ, ο Κουτέλας Π. 13 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων ο Σαρικάκης είχε 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Βασιλείου 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κοσμίδης 14 πόντους και 4 ριμπάουντ.