Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Ευρείες νίκες για Hoopers, Νεροχύτες, Red-dicolo!

Ευρείες νίκες για Hoopers, Νεροχύτες, Red-dicolo!

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 69-45 τους Halia Mavericks για την 1η αγωνιστική του 7ου ομίλου του «Πάνος Ζαχαρογιάννης». Οι Νεροχύτες επικράτησαν με 72-41 των Raptors, ενώ οι Red-dicolo νίκησαν την East με 68-35. Τέλος, οι Κροκόδειλοι μπήκαν στη λίγκα με νίκη, 61-50 επί των Lazer.

Red Hot Chili Hoopers – Halia Mavericks 69-45

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 69-45 τους Halia Mavericks με το ματς να ξεκινά με 6-0 για τους νικητές από τον Στολη, για να απαντήσει ο Κλιμαντηρης για το 6-4. Ο Στολης με τον Σακλαριδη έφεραν την ομάδα τους στο 12-4 και το 14-6 στο τέλος της πρώτης περιόδου, με τον Αγγελωνιτη Π. να σκοράρει στο ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου. Ένα σερί 8-0 από τους Red Hot Chili Hoopers με τον Φραγκογιάννη και τον Πουμπουρίδη τους έφερε στο 22-8 για να απαντήσουν ο Κυριαζοπουλος με τον Κλιμαντηρη για το 24-12. Το ημίχρονο έκλεισε στο 28-12 από τον Φραγκογιάννη, με τον Κρινη και τον Ζυγουμη να γράφουν το 34-14 και το 38-16 στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ο Αγγελιδέλης απάντησε, με τον Ζυγουμη να σκοράρει για το 43-18. Ο Αγγελιδέλης και πάλι σκόραρε, αλλά ο Στόλης με τον Πουμπουρίδη έφεραν τους Red Hot Chili Hoopers στο 48-24, για να κλείσει από τον Κλιμαντηρη η 3η περίοδος. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Πουμπουριδης με τον Κωστοπουλο και τον Σακλαρίδη έφεραν το ματς στο 59-30 με τον Αγγελιδέλη να απαντά για το 59-34. Ο Βενετης με τον Κρινη έφεραν την ομάδα τους στο 63-36 με το ματς να κλείνει στο 69-45.

Για τους νικητές ο Στολης είχε 16 πόντους και 3 ασίστ, ο Ζυγουμης 16 πόντους, ο Κρινης 11 πόντους, ο Πουμπουριδης 7. Για τους Halia Mavericks ο Κλιμαντηρης είχε 19 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Αγγελιδέλης 13 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Γεωργακάκος 7 πόντους.

Νεροχύτες – Raptors 72-41

Οι Νεροχύτες κέρδισαν τους Raptors με 72-41 μπαίνοντας στο ματς με 4-0 από Κωστοπουλο και Βρελλη. Ο Κοντος απάντησε, με τον Βρέλλη να γράφει το 8-2 για την ομάδα του. Ο Τρακοσας έφερε το ματς στο 13-4, με τον Δερματινο να απαντά για το 13-7 και τον Κοντο με τον Σπανό να γράφουν το 16-11. Από εκεί και πέρα ένα σερί 10-0 από τους Νεροχύτες έφερε το ματς στο 26-11 με τον Ορλωφ, τον Μπασιουκα και τον Κωστοπουλο πρωταγωνιστές, για να απαντήσουν ο Χαριτόπουλος με τον Δερματινο για το 27-15. Ο Κουλουρης έφερε τον αγώνα στο 31-16 με τον Καζα και τον Σπανό να μειώνουν σε 33-20. Ο Ορλώφ έφερε τους Νεροχύτες στο 41-22 με το ημίχρονο να κλείνει στο 44-24 από τον Βρέλλη. Στην επανάληψη ο Ορλώφ με τον Κωστόπουλο σκόραραν για το 51-24 φτάνοντας το σερί των Νεροχυτών στο 18-4, με τον Δεσποτιδη, τον Καζα και τον Χαριτόπουλο να απαντούν για το 51-31. Η 3η περίοδος έκλεισε στο 53-36, με το 4ο δεκάλεπτο να ξεκινά με τον Καζα να γράφει το 55-38. Ο Βρέλλης με τον Ορλώφ σκόραραν για το 62-38, ενώ ο Κωστόπουλος έγραψε το 68-39 λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Για τους νικητές ο Ορλώφ είχε 20 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Κωστόπουλος 18 πόντους, ο Βρέλλης 16 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Τρακοσας 10 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Raptors ο Καζας είχε 12 πόντους, ο Σπανος 8 πόντους.

.

Red-dicolo – East 68-35

Οι Red-dicolo κέρδισαν την East με 68-35 με το ματς να ξεκινά με 5-1 από τον Μακρή και τον East, για να μειώσει η East σε 5-3. Οι Red-dicolo έφτασαν στο 11-3 με την East να απαντά για το 11-7, πριν το πρώτο δεκάλεπτο κλείσει στο 15-7 από τον Κρικα Κ. και ο Μελετης φέρει την ομάδα του στο 18-7 στη 2η περίοδο. Οι Red-dicolo ανέβασαν αρκετά τη διαφορά στη συνέχεια, ένα 10-0 σερί τους έφερε στο 28-9 με τον Μακρη για να κλείσει το ημίχρονο στο 30-11. Στην επανάληψη μετά το 30-15 ο Κρικας Κ. έγραψε το 35-17, με την 3η περίοδο να τελειώνει στο 37-21. Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έμεινε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το 46-27 και το 48-30 από τον Μακρή, με τον Μασσαουτη και τον Τουργαϊδη να φέρνουν τον αγώνα στο 66-34 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Μακρης είχε 18 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Κρικας Κ. 15 πόντους και 7 ριμπάουντ, ο Σκαμαγκας 15 πόντους, ο Μασσαουτης 8 πόντους και 6 ριμπάουντ. Την ώρα ανάρτησης του άρθρου δεν είχαν δημοσιευτεί στατιστικά για την East.

Κροκόδειλοι – Lazer 61-50

Οι Κροκόδειλοι κέρδισαν τους Lazer με 61-50 με το ματς να ξεκινά με 0-5 για τους Lazer για να απαντήσουν οι Κροκόδειλοι για το 7-7. Η 1η περίοδος έκλεισε στο 7-9 με τους Lazer να πηγαίνουν στο 7-14 στη συνέχεια. Ένα 8-0 έφερε τους Κροκόδειλους στο 15-14, με τους Lazer να απαντούν για το 17-25 με δικό τους 2-11 σερί, και το ημίχρονο να κλείνει στο 24-28. Στην επανάληψη οι Κροκόδειλοι ισοφάρισαν στο 30-30 και προσπέρασαν στο 33-31 για να μην ξαναχάσουν το προβάδισμα ως το τέλος. Οι Lazer μείωσαν σε 34-33, αλλά οι Κροκόδειλοι έκλεισαν την 3η περίοδο στο 39-33. Στο 4ο δεκάλεπτο μετά το 42-38 οι Lazer μείωσαν σε 45-42 και 47-44 για να πλησιάσουν ακόμα περισσότερο στο 51-49, αλλά οι Κροκόδειλοι αντέδρασαν σωστά και με σερί 10-1 έκλεισαν τον αγώνα στο 61-50.

Την ώρα ανάρτησης του άρθρου δεν είχαν δημοσιευτεί στατιστικά αγώνα.