Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / Θεαματικό ξεκίνημα για Los Rebels, Athens Finest!

Θεαματικό ξεκίνημα για Los Rebels, Athens Finest!

Μεγάλες νίκες πέτυχαν στο ξεκίνημα του Championship του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» οι Los Rebels και οι Athens Finest. Οι πρώτοι επικράτησαν με 61-28 των Bullets, ενώ οι δεύτεροι κέρδισαν με 62-16 τους Lazers. Νίκη και για τους Ready 2 fire, 54-45 επί των Abaleiros, ενώ οι Remal Madri κέρδισαν με 40-33 τους East. Οι Mentores πήραν το ροζ φύλλο με 54-45 επί των Τουβλέικερς, με τους Halia Mavericks να κερδίζουν με 58-45 τους MyRema State Warriors.

East – Remal Madri 33-40

Οι Remal Madri κέρδισαν με 33-40 τους East με το ματς να ξεκινά με 2-6 για τους νικητές από τον Μοτσαρο, για να απαντήσουν ο Παπαδημητρίου με τον Λαμπιρη για το 7-8. Ο Καλιας έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 10-9, αλλά ο Παππας σκόραρε για το 10-11 στο τέλος της περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Μοτσαρος έφερε τους Remal Madri στο 11-14 με τον Γρηγορόπουλο και τον Μανινα να γράφουν το 11-18. Ο Λαμπίρης απάντησε, ενώ ο Τζιτζους μείωσε σε 16-20 στο ημίχρονο. Στην 3η περίοδο ο Λαμπίρης με τον Νομικο έγραψαν το 19-20, με τους Remal Madri να απαντούν με ένα 0-11 με τον Μοτσαρο, τον Γρηγορόπουλο και τον Παππα για το 19-31. Η περίοδος έκλεισε στο 23-31 με τον Νομικό, για να γράψει ο Τζιτζους το 26-31 στην 4η περίοδο. Ο Μοτσαρος σκόραρε για το 26-33, ο Μανινας έγραψε το 28-35, με τον Τζιτζου και τον Καλια να μειώνουν σε 33-35. Οι Remal Madri με τον Μοτσαρο και τον Βιλιωτη, όμως, έκλεισαν τον αγώνα στο 33-40 για το ροζ φύλλο.

Για τους νικητές ο Μοτσαρος είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γρηγορόπουλος 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους East ο Τζιτζους είχε 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Νομικος 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καλιας 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.

Ready 2 fire – Abaleiros 54-45

Οι Ready 2 fire κέρδισαν τους Abaleiros με 54-45 με το ματς να ξεκινά με 7-2 για τους νικητές από τον Θεοδωράκη και τον Μαναζη, για να απαντήσουν ο Παπαθανασίου, ο Καμαριωτάκης και ο Αβραμίδης για το 10-8 της περιόδου και να ισοφαρίσουν οι Abaleiros λίγο μετά. Μάλιστα, με τον Καμαριωτακη προσπέρασαν με 12-14 λίγο αργότερα, για να βάλει την ομάδα του μπροστά με 16-14 ο Παππας. Οι Abaleiros κατάφεραν με τον Σταμπουρλο, τον Καμαριωτάκη και τον Καββαδα να περάσουν ξανά μπροστά ως το ημίχρονο, 16-21, ενώ στην 3η περίοδο έφτασαν στο 18-26 με τον Σταμπουρλο. Οι Ready 2 fire απάντησαν με τον Στερμασι και τον Κασοτακη για το 25-29, με τους Abaleiros να φτάνουν στο 25-32. Ο Μαναζης μείωσε σε 29-32, ο Διγαλετος με τον Καμαριωτάκη απάντησαν για το 29-38, με την 3η περίοδο να κλείνει στο 31-38. Μετά το 31-40 στο 4ο δεκάλεπτο, οι Ready 2 fire έτρεξαν σερί 11-2 με τον Παππά, τον Στερμασι και τον Μαναζη για να ισοφαρίσουν τον αγώνα στο 42-42. Ο Κατσαβος απάντησε με τρίποντο για το 42-45, αλλά ένα 12-0 από τον Θεοδωράκη, τον Μαναζη και τον Παππά ήταν που έκλεισε τον αγώνα στο 54-45 για τους Ready 2 fire που πήραν τη νίκη στο πρώτο ματς του ομίλου.

Για τους νικητές ο Παππάς είχε 16 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Μαναζης 15 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Θεοδωράκης 12 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Abaleiros ο Καμαριωτάκης είχε 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Σταμπουρλος 8 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Mentores – Τουβλέικερς 51-40

Οι Mentores κέρδισαν με 51-40 τους Τουβλέικερς με το ματς να ξεκινά με 5-2 για τους νικητές από τον Σκυλογιαννη, για να απαντήσει ο Μαρίνος για το 5-5. Ο Σαρρης έγραψε το 8-5, με τον Μαρίνο να απαντά και πάλι με τρίποντο, για να κλείσει την περίοδο ο Σαρρης στο 11-8 για τους Mentores. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ιακωβάκης έγραψε το 11-13 για τους Τουβλέικερς, αλλά ο Τάτσης έβαλε την ομάδα του ξανά μπροστά, 15-13. Νέα εναλλαγή στο σκορ από Καμιναρη και Δαμιανο για το 15-17, με τον Τάτση να γράφει το 19-17 πριν ο Μαρίνος κλείσει το ημίχρονο στο 19-20. Στην επανάληψη ο Τάτσης έφερε τους Mentores στο 25-20 και το 27-23, με τον Ιακωβάκη να απαντά για το 30-27 για να κλείσει το 3ο δεκάλεπτο στο 32-29 από τον Μπαλάσκα. Στην 4η περίοδο ο Αντωνακόπουλος έφερε την ομάδα του στο 35-29, με τον Σαρρή να σκοράρει για το 37-31. Ο Ιακωβάκης μείωσε σε 37-35, με τον Αντωνακόπουλο να απαντά για το 47-35 και τον Τάτση να ολοκληρώνει ένα σερί 13-0 από τους Mentores για το 50-35, με το ματς να κλείνει από Λιβαδα και Μαρίνο στο 51-40.

Για τους νικητές ο Τάτσης είχε 15 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Σαρρής 14 πόντους και 11 ριμπάουντ, ο Αντωνακόπουλος 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Κλαπης 8 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Τουβλέικερς ο Μαρίνος είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ο Ιακωβάκης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Δαμιανος 8 πόντους.

MyRema State Warriors – Halia Mavericks 45-58

Οι Halia Mavericks κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 45-58 με το ματς να ξεκινά με 2-19 για τους νικητές που μετά το 2-1 του Ισσαρη απάντησαν με σερί 0-18 ως τις αρχές της 2ης περιόδου με τον Διακονικολάου, τον Βακαλελη, τον Χριστοδουλάκη και τον Κλιμαντήρη. Ο Διακονικολάου ήταν που πήγε την ομάδα του και στο 4-22 λίγο μετά, με τους MyRema State Warriors να προσπαθούν με τον Βερυκιο και τον Σαραντόπουλο να μειώσουν σε 10-25. Ο πρώτος ήταν που σκόραρε για το 12-27, ενώ ο Παληβογιαννης με τον Ισσαρη και τον Σαραντόπουλο έκλεισαν το ημίχρονο στο 18-29, ολοκληρώνοντας ένα 14-5. Στην επανάληψη ο Αγγελιδέλης με τον Διακονικολάου και τον Αγγελωνίτη έφεραν τους Halia Mavericks στο 18-33 και το 20-38, για να απαντήσει ο Σαραντόπουλος. Ο Αγγελιδέλης σκόραρε για το 24-46, με τον Σαραντόπουλο να μειώνει και τον Βερυκιο να κλείνει την 3η περίοδο στο 32-49. Ο Μπακαλης με τον Βερυκιο στο 4ο δεκάλεπτο έριξαν τη διαφορά στους 12 πόντους, 37-49, για να απαντήσει ο Κλιμαντήρης, ενώ λίγο μετά οι MyRema State Warriors κατάφεραν να πλησιάσουν σε μονοψήφια απόσταση με τον Ισσαρη, 43-51. Ο Αγγελωνίτης με τον Κλιμαντήρη ήταν που έστειλαν τους Halia Mavericks στο 43-56 λίγο πριν το τέλος, με τον πρώτο να κλείνει το ματς στο 45-58.

Για τους νικητές ο Αγγελιδέλης είχε 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Διακονικολάου 13 πόντους, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Αγγελωνίτης 9 πόντους, ο Βακαλέλης 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Κλιμαντήρης 9 πόντους και 9 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Βερυκιος είχε 12 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Ισσαρης 11 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Σαραντόπουλος .Π 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Σαραντόπουλος Π. 8 πόντους.

Bullets – Los Rebels 28-61

Οι Los Rebels κέρδισαν τους Bullets με 28-61 με το ματς να ξεκινά με 0-8 για τους νικητές από τον Γρηγορόπουλο και τον Σακελλαρίου Α.. Ο Μπουγιακας απάντησε για το 2-8, πριν οι Los Rebels τρέξουν 0-9 σερί για το 2-17 με τον Παπαδόπουλο και τον Βαρώνο στις αρχές της 2ης περιόδου. Ο Βαρωνος έφερε την ομάδα του στο 4-21, με τον Χρυσομαλλη να απαντά για το 6-21. Ο Φλόκας με τον Μπουγακα έφεραν το ματς στο 10-23, με το ημίχρονο να κλείνει στο 10-27 από τον Γρηγορόπουλο. Στην επανάληψη ο Φλόκας σκόραρε για το 13-27, ο Γρηγορόπουλος με τον Σακελλαρίου Α., τον Βαρώνο και τον Κοκοτση απάντησαν για το 13-44 με σερί 0-17 για τους Los Rebels, με το 3ο δεκάλεπτο να κλείνει στο 18-47 από τον Τσαρουχα και τον Χριστοδουλάκη. Οι Bullets σκόραραν για το 20-47 στην 4η περίοδο, ο Κουλπαλιδης απάντησε για το 20-49 με τον Φλόκα και τον Χριστοδουλάκη να φέρνουν τον αγώνα στο 26-49, για να τρέξουν ένα 0-11 οι Los Rebels με τον Σαμπλαουρα, τον Κηλιμαντζο και τον Ζαχαρογεωργα ως το 26-60 λίγο πριν το τέλος.

Για τους νικητές ο Γρηγορόπουλος είχε 22 πόντους και 17 ριμπάουντ, ο Σαμπλαουρας με τον Κουλπαλιδη από 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παπαδόπουλος 7 πόντους και 2 κλεψίματα. Για τους Bullets ο Φλόκας είχε 12 πόντους, 3 κλεψίματα.

Lazers – Athens Finest 16-62

Οι Athens Finest κέρδισαν με 16-62 τους Lazers μπαίνοντας στον αγώνα με σερί 0-16 μετά το αρχικό 2-2 από τον Νικολάου. Ο Ζαχαριας, ο Αποστολάκος και ο Καλουμενος έφεραν τον αγώνα στο 2-18, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 4-18 από τον Μηλιο. Ένα 0-18 από τον Καλουμενο, τον Τζαμτζη και τον Ζευγαρίδη έφερε τους Athens Finest στο 4-28, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Ρούσσο στο 6-30. Στην επανάληψη ο Μηλιος σκόραρε για το 8-30, με τον Αποστολάκο να απαντά, ενώ μετά το 10-34 του Νικολάου ο Κουρτογιάννης με τον Παπασπηλίου και τον Αποστολάκο έφεραν τους Athens Finest στο 10-42. Στην 4η περίοδο ο Τσαρουχας με τον Μπαλιουση σκόραραν για το 14-44, με τον Αποστολάκο και τον Σταυρακόπουλο να απαντούν για το 14-49. Οι Lazers απάντησαν για το 16-49, με τους Athens Finest να κλείνουν τον αγώνα με ένα 0-13 με τον Ζαχαρια, τον Σταυρακόπουλο και τον Ζευγαρίδη για το 16-62.

Για τους νικητές ο Αποστολάκος είχε 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καλουμενος 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ζαχαριας 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 τάπες. Για τους Lazers ο Μηλιος είχε 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ.