Home / Πάνος Ζαχαρογιάννης 2015-16 / 60-0 οι Run ‘n’ Gun, μεγάλη νίκη για Παλαίμαχους!

60-0 οι Run ‘n’ Gun, μεγάλη νίκη για Παλαίμαχους!

Οι Run ‘n’ Gun συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους στη λίγκα, αφού μετά το 109-77 επί των Nothing But Net για την 7η αγωνιστική στον Α όμιλο του Α1 του «Πάνος Ζαχαρογιάννης» έφτασαν στο θεαματικό 60-0 στην παρουσία τους στο πρωτάθλημα και 12-0 φέτος. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων συνέχισαν πολύ δυνατά στον όμιλο κερδίζοντας τους Νεροχύτες με 74-65 για το 4-1! Στο 6-1 ανέβηκαν οι C-Drifters επικρατώντας με 60-50 των Cleveland Paraliers! Τέλος, τα Κουλουβάχατα πέτυχαν την 4η τους νίκη στο γκρουπ (4-2) με το 77-63 επί της Oklaχώμα Thunder.

Nothing But Net – Run ‘n’ Gun 77-109

Οι Run ‘n’ Gun κέρδισαν τους Nothing But Net με 77-109 για να διατηρήσουν ανέπαφο το αήττητό τους, 12-0 φέτος. Το ματς ξεκίνησε με 2-5 για να απαντήσουν οι Nothing But Net για το 6-5. Οι Run ‘n’ Gun προσπέρασαν με 6-9 για να δουν τους αντιπάλους τους να απαντούν για το 12-11 λίγο μετά. Με σερί 0-12 οι Run ‘n’ Gun ξέφυγαν με 12-23, οι Nothing But Net μείωσαν σε 15-23 με τους Run ‘n’ Gun να γράφουν το 17-30 και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 19-31. Στο 2ο δεκάλεπτο οι Nothing But Net μείωσαν στους 10 πόντους, πριν οι Run ‘n’ Gun απαντήσουν για το 21-34 και το 26-40. Μετά το 29-40 και το 31-43 πήγαμε στο 31-52, με το ημίχρονο να κλείνει στο 34-59 για τους πρωταθλητές. Στην επανάληψη οι Nothing But Net σκόραραν για το 40-60 με τους Run ‘n’ Gun να απαντούν για το 42-78 με 2-18 σερί. Το σκορ πήγε στο 48-82 και στο 53-84 στο τέλος της 3ης περιόδου, με τους Nothing But Net να σκοράρουν και για το 55-86 λίγο μετά. Οι Run ‘n’ Gun απάντησαν για το 57-99 με 2-13 σερί, με το ματς να μένει στους 40 πόντους ως το 64-104 για να σκοράρουν για το 75-106 στη συνέχεια με 11-2 σερί οι Nothing But Net και το ματς να λήξει στο 77-109.

Για τους νικητές ο Πανδής είχε 33 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Χιώτης 28 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Κοντογεώργης 23 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Καραλής 24 πόντους, 3 ασίστ. Για τους Nothing But Net ο Βασιλείου είχε 24 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Συμπουρας 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Περρακης 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Κοτσιφης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Καραμανης 10 πόντους, 6 ριμπάουντ.

Η κάρτα του αγώνα
.

C-Drifters – Cleveland Paraliers 60-50

Οι C-Drifters κέρδισαν τους Cleveland Paraliers για να ανέβουν στο 6-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν την πολύ καλή τους πορεία στο γκρουπ. Το ματς ξεκίνησε με 15-11 για τους νικητές στο πρώτο δεκάλεπτο, για να απαντήσουν με 16-19 οι Cleveland Paraliers στη δεύτερη περίοδο και να πάμε στην ανάπαυλα με το ματς στον πόντο, 31-30 για τους C-Drifters. Στην 3η περίοδο η άμυνα των Cleveland Paraliers έκανε τη διαφορά, 8-13 το σκορ εκεί για να προσπεράσουν οι Cleveland Paraliers και στο 30ο λεπτό να βρεθούν μπροστά με 39-43. Όμως, τον τελευταίο λόγο στο ματς τον είχαν οι C-Drifters, με ένα πολύ καλό 4ο δεκάλεπτο και επιτρέποντας μόλις 7 πόντους στην περίοδο έφτασαν στη νίκη, καθώς το 21-7 στην περίοδο τους έφερε στο 60-50.

Για τους νικητές ο Ζαφειράκης είχε 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κουτέλας Χ. 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Στριφταρας 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Τσαγκουρνος 10 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Κουτέλας Π. 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Cleveland Paraliers ο Τσακαρισιανος είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ντάσκας 11 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Νεροχύτες – Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων 65-74

Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων κέρδισαν με 65-74 τους Νεροχύτες για να φτάσουν στο 4-1 στο γκρουπ ρίχνοντας τους αντιπάλους τους στο 3-3. Το ματς ξεκίνησε με τους Παλαίμαχους Άνω Λιοσίων να παίρνουν μικρό κεφάλι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, 22-25 εκεί το σκορ. Στη 2η περίοδο το οριακό 16-17 μας έφερε στο 38-42 στο ημίχρονο. Οι Παλαίμαχοι Άνω Λιοσίων εδραίωσαν τη θέση τους στο προβάδισμα στην 3η περίοδο, κράτησαν τους Νεροχύτες στους 10 πόντους εκεί και με το 10-15 έφτασαν στο 48-57 και το +9. Αυτή ήταν και η τελική διαφορά, αφού οι Νεροχύτες προσπάθησαν στο 4ο δεκάλεπτο αλλά δεν κατάφεραν να γυρίσουν το ματς, το 17-17 εκεί μας έφερε στο 65-74.

Για τους νικητές ο Σαρικάκης είχε 25 πόντους, 4 κλεψίματα, ο Νίκας 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Δεληγιώργης 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ματθαίου 7 πόντους, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Νεροχύτες ο Κωστόπουλος είχε 20 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Βρέλλης 18 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Νατζαριδης 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Λιοντης 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ.

Oklaχώμα Thunder – Κουλουβάχατα 63-77

Τα Κουλουβάχατα κέρδισαν με 63-77 την Oklaχώμα Thunder μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην 4η περίοδο. Η Oklaχώμα Thunder μπήκε καλύτερα στο ματς και προηγήθηκε με 21-15 στο πρώτο δεκάλεπτο. Τα Κουλουβάχατα απάντησαν με 11-22 στη 2η περίοδο για να κλείσουμε το ημίχρονο στο 32-37 υπέρ των νικητών. Η Oklaχώμα Thunder ισορρόπησε και πάλι το ματς στο 3ο δεκάλεπτο για να γράψει εκεί ένα 21-19 και να μειώσει σε 53-56 στο 30ο λεπτό. Όμως, τα Κουλουβάχατα είχαν τον τελευταίο λόγο αφού, με το 10-21 της 4ης περιόδου πήραν τη νίκη με 63-77.

Για τους νικητές ο Παπαδόπουλος είχε 26 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καπέλης 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γιαννίμπας 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Καραγιάννης 9 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για την Oklaχώμα Thunder ο Χρηστιάς είχε 14 πόντους και 8 ριμπάουντ, ο Τσιβρας 14 πόντους και 3 ασίστ, ο Παπαναστασίου 14 πόντους και 2 κλεψίματα, ο Σαχινίδης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παπαμιχαήλ 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.